karaoke olkusz2

Małopolski Konkurs Karaoke organizowany przez olkuski Środowiskowy Dom Samopomocy na dobre wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w Srebrnym Mieście i przez 12 lat zjednał sobie sympatię uczestników zajęć w ŚDS-ach w całym województwie. Wokaliści przygotowują się do występu przez wiele miesięcy i nie ukrywają, że jest to dla nich jedno z najważniejszych wydarzeń w roku.

Z kolei w stronę organizatora kierowane są gratulacje. Dlaczego? Siódma już edycja konkursu pokazuje, że zainteresowanie nie słabnie, a każdego roku uczestnicy i słuchacze spędzają wspólnie piękny, rozśpiewany dzień.

Impreza nie tylko ma przypominać o tym, że wśród nas są osoby, którym los nie szczędził cierpienia, a pomimo tego robią wszystko, aby normalnie żyć. Konkurs jest okazją do pokonania własnych słabości, spełniania marzeń o estradowych występach przed publicznością, realizowania pasji. Z kolei opiekunowie niepełnosprawnych wokalistów uważają, że przygotowanie się do występu to dla nich ciężka praca, ale dająca ogromne efekty nie tylko w postaci zdobytych dyplomów i nagród. Udowadniają sami sobie, że jeśli naprawdę chcą, to potrafią, a systematyczna praca się opłaca i jest doceniana przez innych.

Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, bo przypadła na rok jubileuszowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Olkuszu. Dokładnie 10 lat temu jednostka została oddzielona od PCPR-u i stała się samodzielną instytucją. Na ręce obecnego dyrektora, Wojciecha Chmielewskiego, przekazane zostały życzenia i gratulacje za wiele lat niesienia pomocy niepełnosprawnym fizycznie i intelektualnie, którzy zawsze mogą liczyć na wsparcie pracowników tej instytucji. Słowa gratulacji uzupełniło słowo śpiewane Bożeny Dłuciak, Klaudii Kulawik oraz Piotra Skrzyneckiego.

Podczas czwartkowego VII Małopolskiego Konkursu Karaoke najważniejsi byli jednak ich głowni bohaterowie – niepełnosprawni wokaliści z całego województwa. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury efekty wielomiesięcznych przygotowań zaprezentowało 40 podopiecznych z 21 ŚDS-ów. Wielu z nich po raz kolejny na deskach MOK chciało spróbować swoich sił. Po 4-godzinnych przesłuchaniach, pięcioosobowe jury składające się ze specjalistów kilku dziedzin wybrało osoby, które zdecydowanie najlepiej poradziły sobie z wyzwaniem i w sposób najbardziej interesujący zinterpretowało wybrany przez siebie szlagier. Wśród oklaskujących nie mogło zabraknąć stałych gości tej niezwykłej imprezy, wśród których byli duchowni z biskupem Grzegorzem Kaszakiem na czele, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i partnerzy olkuskiego ŚDS-u.

Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach konkursowych. W każdej z nich przyznano po 3 nagrody główne oraz wyróżnienia. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Jaromir Niedziela z ŚDS „Vita” w Krakowie oraz Robert Taras z ŚDS w Olkuszu. Drugie lokaty przypadły Karolinie Kostilek z ŚDS w Zbyszycach oraz Wojciechowi Czechowi z ŚDS w Krakowie, a trzecie – Romanowi Jarnocie z ŚDS w Oświęcimiu oraz Marcinowi Człowiekowi z ŚDS w Kętach. Specjalne wyróżnienia powędrowały do Dariusza Słoniny z ŚDS w Bochni, Elżbiety Pardały z ŚDS w Miechowie i Magdaleny Wróbel z ŚDS w Chrzanowie. Ponieważ tego dnia zwycięzcą jest każdy, kto pokonał swój stres i obawy, dlatego też upominki przygotowane przez olkuski Miejski Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe otrzymali wszyscy uczestnicy.

Organizatorem VII Małopolskiego Konkursu Karaoke był Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu, którego wsparli: Powiat Chrzanowski, Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków Środowiskowych Domów Samopomocy z Chrzanowa, a także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu. Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji poczęstunku Ewie i Markowi Kiełtykom.

Patronat medialny: „Przegląd Olkuski”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KOLA
KOLA
10 lat temu

ZROBCIE KONKURS KARAOKE DLA PELNOSPRAWNYCH OSOB!!!!

PXT
PXT
10 lat temu
Odpowiedz do  KOLA

Pełnosprawni są pełnosprawnymi nie od parady a więc sprawnie mogą sobie zorganizować sami, co to za zróbcie? Kto ma zrobić?