DSCF0301

W minionym tygodniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie zainaugurowano kolejny rok akademicki Uniwersytetu Otwartego i Uniwersytetu Juniora. Tym samym studenci UO i UJ rozpoczęli naukę w roku akademickim 2019/2020.

W środę, 9 października, odbyła się inauguracja Uniwersytetu Otwartego. W tym roku na zajęcia UO będzie uczęszczać około 50 osób. Przybyłych do MOK seniorów przywitał burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski, sekretarz Miasta Marcin Cockiewicz oraz dyrektor MOK Aneta Nielaba. Studenci UO otrzymali indeksy, które będą im służyć przez cały rozpoczynający się właśnie rok akademicki, i wysłuchali minirecitalu wokalistki Katarzyny Adamczyk-Drożyńskiej. Następnie wykład pt: „Gruźlica w praktyce lekarza rodzinnego” wygłosiła lek. medycyny Lidia Gądek.
Uniwersytet Otwarty działający przy MOK w Bukownie funkcjonuje od 2008 roku. Patronują mu dwie renomowane uczelnie: Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie i krakowski Uniwersytet Ekonomiczny.

W sobotę, 12 października, zainaugurowano z kolei czwarty rok Uniwersytetu Juniora. Głównymi założeniami UJ jest rozbudzanie naturalnej ciekawości dziecka, rozwijanie wyobraźni i pokazywanie, jak w niekonwencjonalny sposób poznawać otaczający świat. W tym roku mali studenci będą zgłębiać zagadnienia związane z ekologią. W ramach zajęć wykładowcy i prowadzący warsztaty będą mówić m.in. o zdrowej żywności, segregacji odpadów, recyklingu, wpływie aktywności fizycznej na organizm człowieka, zdrowym trybie życia itp.

Po uroczystym pasowaniu dzieci na studentów odbył się pierwszy w tym roku wykład pt. „Wiem i Ci opowiem – przyroda i ja”. Wygłosił go leśniczy z Nadleśnictwa Olkusz Tomasz Mól. Mali studenci też otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz drobne upominki.
Dodajmy, że organizatorem Uniwersytetu Juniora jest Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie, w partnerstwie z Centrum Języków Obcych Impuls w Olkuszu i olkuską Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną. Projekt wspierają: Bank Alior, Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu oraz Intermarché Bukowno.

DSCF0260

DSCF0263

DSCF0289

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o