Zbliżają się XII Olkuskie Zaduszki Jazzowe. W dniach 7, 8 i 10 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej BWA wystąpią: Sylwia Stańczyk Kwartet, Witold Janiak Trio i Paulina Kujawska.

 

Olkuskie Zaduszki Jazzowe są jedną z najpopularniejszych imprez kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Podczas nich, najznakomitsi polscy artyści jazzowi wspominają zmarłych, którzy za życia mieli cenny wkład w sferę artystyczną. Czynią to za pośrednictwem muzyki i modlitwy.

Pierwszego dnia XII Olkuskich Zaduszek Jazzowych wystąpi Kwartet w składzie: Sylwia Stańczyk (wokal), Jarosław Kaganiec (pianino), Paweł Kluba (gitara basowa) i Michał Peiker (perkusja). W ich repertuarze znajdą się utwory pełne delikatnych rytmów bossa – nowy i samby jak również swingujące standardy jazzowe. Usłyszeć będzie można przeboje z repertuaru Frank’a Sinatry, zespołu The Beatles, a także Louis’a Armstrong’a czy Norah Jones.

Drugiego dnia koncertów wystąpi Witold Janiak Trio. W skład ich projektu wchodzą tematy z filmów, takich jak: Dirty Dancing, Flinstonowie i Forrest Gump.

Ostatniego dnia Zaduszek Jazzowych, w BWA pojawi się wokalistka – Paulina Kujawska. Zaśpiwewa ona w muzycznym towarzystwie Wojciecha Wachułki (instrumenty klawiszowe), Leszka Nowatarskiego (saksofon, flet) i Bartka Szczepańskiego (perkusja, instrumenty perkusyjne). W programie koncertu znajdą się utwory Jerzego Wasowskiego i Andrzeja Zielińskiego. Muzycy zagrają także utwory francuskie z polskimi przekładami Jeremiego Przybory oraz Wojciecha Młynarskiego. Prócz tego, usłyszeć będzie można kompozycje z repertuaru Ewy Bem i Maryli Rodowicz.

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Mr NobodyHen Rykjazz-gottFortepianpuzon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mr Nobody
Mr Nobody

[quote name=”Hen Ryk”]a ja lubię poczytać Panią Bożek zawsze dostarczy tematu do histerycznego śmiechu[/quote]
Nobody is perfect, ale przynajmniej trzeba się starać, czego pani Bożek życzę.

Hen Ryk
Hen Ryk

a ja lubię poczytać Panią Bożek zawsze dostarczy tematu do histerycznego śmiechu

jazz-gott
jazz-gott

„Podczas nich, najznakomitsi polscy artyści jazzowi wspominają zmarłych, którzy za życia mieli cenny wkład w sferę artystyczną. Czynią to za pośrednictwem muzyki i modlitwy.”
i
„tematy z filmów, takich jak: Dirty Dancing, Flinstonowie i Forrest Gump.”

Czyli jak? Najpierw „Wieczny odpoczynek” w wykonaniu saksofonisty, a później solo Barney’a Flinstona? Następnie chóralne „Na wieki, wieków” i dla równowagi seksowna muzyczka z Dirty Dancing w swobodnej interpretacji z synkopą? Niezły odjazd by się szykował, gdyby nie było wiadomo, że pani Bożek z zasady ma nikłe pojęcie o tym, o czym usiłuje pisać. Taka przypadłość ją dręczy po prostu.

Fortepian
Fortepian

[quote name=”puzon”].
a pianino ino ino! :lol:[/quote]

NO WŁAŚNIE! Proszę mnie nie obrażać! Pan Kaganiec zagra na mnie, a nie na żadnym pianinie!!! 😕

puzon
puzon

.
a pianino ino ino! 😆

by walec to
by walec to

Na zaduszkach jazzowych bywam regularnie, ale jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem żeby ktokolwiek modlił się, skąd pani Bożek wytrzasnęła taką wiedzę? Pisze pani, że „najznakomitsi polscy artyści jazzowi”, hm, najznakomitsi i grają Dirty Dancing, Flingstonów, Foresta Gampa i Marylę Rodowicz? To może jeszcze Bolka i Lolka na wakacjach, zagrają?

meloman
meloman

[quote name=”Bożek”]…Czynią to za pośrednictwem muzyki i modlitwy… [/quote]
Proponuję, aby w BWA tylko muzykowali, a pomodlić się niech idą do bazyliki. A swoją drogą, czytając tę ofertę pytam się, ile tak naprawdę jest jeszcze jazzu w jazzie?!