8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez studentów OUTW, których opiekunką jest Zdzisława Gardeła. Było zabawnie, wzruszająco, inspirująco i z klasą. Zarówno występujący jak i widzowie bawili się doskonale.
Zebranych przywitał w imieniu dyrektor MOK – Beaty Soboń – Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez.
Konferansjerkę z wdziękiem prowadziła Halina Migas.
Chór OUTW pod kierownictwem Mirosławy Nadymus dał wspaniały minikoncert; zabrzmiały: „Świtezianka”, „Laura i Filon”, „Zorba”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Kaziu, zakochaj się”. Trudno było nie wtórować…
Grupa teatralna Lęgowisko, działająca od ośmiu lat i zrzeszająca niezwykle utalentowanych aktorsko seniorów, serdecznie rozbawiła publiczność błyskotliwymi scenkami „Rodzinne dylematy”, „Sprawa do załatwienia”, „Zazdrość i medycyna”. Zagrali w nich: Danuta Marszałek, Barbara Sikora, Lesław Lubiecki, Kazimiera Podolska.
Satyryczny wiersz „Weterynarz” wygłosiła Julianna Cieślik, a we własnym monologu „Młoda inaczej” wystąpiła prowadząca „Lęgowisko” Danuta Marszałek, kobieta całą duszą oddana sztuce teatralnej, która pisze teksty, reżyseruje, tłumaczy, występuje na scenie i odbiera nagrodę w postaci rzęsistych braw i zachwytu publiczności.
O niezapomniany muzyczny klimat zadbał zespół Hamak pod kierownictwem Henryka Trzcionkowskiego (klawisze). Na gitarze basowej grał Zbigniew Specjał, na akordowej Andrzej Lipa, a czadu na perkusji dawał Andrzej Wąs.
Natomiast Maria Kordaszewska swoim śpiewem podbiła wszystkie serca, szczególnie młodziutkiej kobiety, a właściwie kilkuletniego zalążka kobiety, który odziany w szyfonową spódniczkę zaczął tańczyć na scenie wywołując aplauz publiczności. Bis był nieunikniony.
Jeszcze eleganckie podziękowania i kwiaty dla występujących, a potem całe rozbawione grono podążyło do foyer na poczęstunek, gdzie w świątecznych nastrojach przy kawie, herbacie i ciasteczkach można było dzielić się wrażeniami. Romantyczną dekorację tworzyły obrazy grupy malarskiej studentów OUTW, które niedawno oglądaliśmy na wystawie w MOK-Centrum Kultury.
Obchodzimy ku chwale Ojczyzny jeden Dzień Kobiet, cały rok mężczyzny – pokpiwał Sztaudynger – jeśli nawet, to taki dzień jak dziś równoważy cały rok.
MOK Olkusz
Taki wniosek wypływa z Pani tekstu. Dziękujemy za reakcję.
Dziękuję za cenną uwagę. Przepraszam, że nie określiłam precyzyjnie, iż grupa Lęgowisko działa przy Osiedlowym Klubie „Przyjaźń, natomiast nigdzie nie ma informacji, że działa „w ramach OUTW”.
Joanna Szarras, MOK Olkusz
Wystąpiła gościnnie grupa teatralna Lęgowisko działająca od ośmiu lat w Osiedlowym Klubie Przyjaźń pod egidą Stowarzyszenia Wszyscy dla Wszystkich, które realizuje projekt: Centrum Seniora w integracji z młodzieżą. Grupa działa w ramach tego projektu, a nie
w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w MOK. Proszę o podawanie rzetelnych informacji.