Olkusz
Blisko półtora promila w organizmie miał 40-letni kierowca, który wczoraj na ulicy Kazimierza Wielkiego w Olkuszu wjechał w latarnię i 4 metalowe słupki oddzielające chodnik od jezdni. Na szczęście nieodpowiedzialny mężczyzna jechał sam i nie nikt nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu.
Do zdarzenia doszło około godziny 18.00. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 40-letni kierowca audi A8 skręcając z ulicy Kościuszki w ulicę Króla Kazimierza Wielkiego najechał na latarnię i uszkodził 4 metalowe słupki oddzielające chodnik od jezdni. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był pijany. Mieszkaniec gminy Olkusz miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo. Policjanci już zatrzymali mu prawo jazdy.
Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu









![Lekcja historii pisana na piasku. Przystanek Żywej Historii przyciągnął tłumy na Różę Wiatrów [ZDJĘCIA]](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2026/07/20260704_194027.jpg)



![Golgota Jurajska na Grodzisku Pańskim [ZDJĘCIA] DSC00654 1](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2019/04/ewa_barczyk_DSC00654_1-100x70.jpg)

