orbita ligowy szczyt

Kto nie widział ma czego żałować. Świetnym widowiskiem uraczyli kibiców zawodnicy Orbity i Silentu z rocznika 2001. Niestety mimo dwukrotnego prowadzenia przegraliśmy szczyt w Dąbrowie 2:3.
– Nie potrzebny mi „Canal +”, wolę zobaczyć taki mecz jak tu – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego w Dąbrowie jeden z licznych kibiców i było w tym twierdzeniu naprawdę sporo racji. Ligowy szczyt w roczniku 2001 pomiędzy Silentem Dąbrowa Górnicza i naszą Orbitą był widowiskiem toczonym na wysokim poziomie, pełnym emocji, walki, zaangażowania, ładnych akcji, świetnych bramkarskich interwencji, w którym rozstrzygniecie ważyło się do samego końca.

Bukowianie zaczęli bardzo dobrze. Lekko cofnięci i niezwykle szczelni w defensywie co rusz wyprowadzali groźne ataki. Co najmniej jeden z trzech powinien zakończyć się golem, ale niestety piłka do siatki Dąbrowy nie wpadła. Wpadła za sprawą Konrada Kruczka dopiero wtedy, gdy wydawało się, że gospodarze opanowali trochę sytuację i mecz się wyrównał. Końcówka pierwszej połowy dla Silentu, ale na wyrównującego gola z dwóch, trzech bardzo dobrych okazji się to nie przełożyło.

Początek drugiej odsłony zdecydowanie dla Silentu. Gospodarze zaatakowali z całym animuszem jaki byli w stanie z siebie wykrzesać. Wyrównali, ale gdyby nie cokolwiek kontrowersyjna decyzja sędziego o karze aż pięciu minut dla środkowego obrońcy Orbity nie musiałoby im się to udać. Po tym golu impet Dąbrowy zmalał, bo i sił chyba sporo ubyło i gra zaczęła się toczyć pod dyktando gości. W zamieszaniu podbramkowym sprytem wykazał się Marcin Barczyk i wepchnął piłkę do siatki na 2:1. Niestety w ostatnim kwadransie Silent dwa razy przechytrzył rywala i ostatecznie Orbita przegrała 2:3. W efekcie wyjątkowo wyrównał się obraz w tabeli. Tyle samo punktów mają w tej chwili Orbita, Silent oraz Górnik Jaworzno.