parafiada logo niebieskie

Już po raz szósty w Bukownie odbędzie się Parafiada Regionalna. Przez cztery dni (22 – 25.05.) uczniowie będą uczestniczyli w wielu konkursach sportowych i artystycznych.

 

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów sprawdzą swoje muzyczne umiejętności w konkursach wokalnych „Muzyka moim życiem” oraz „Sacro Song”. Przygotowano też trzy inne konkursy: „Łamigłówki Ewangeliczne”, „Rusz głową” oraz na projekt maskotki VI Parafiady Regionalnej w Bukownie. Na uczniów z niepełnosprawnością intelektualną czeka konkurs plastyczny. W kategorii sportowej zawodnicy zmierzą się w sześciu konkurencjach: piłce nożnej, siatkówce, pływaniu, biegach krótkodystansowych, skoku w dal i tenisie stołowym. Zawodom będzie towarzyszył Otwarty Konkurs Plastyczny „Piękna nasza Polska cała”. 

– W tym roku do rywalizacji sportowo – artystycznej zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu olkuskiego oraz miejscowości sąsiadujących z Bukownem, które nie leżą w obrębie naszego powiatu – mówią organizatorzy.

Wszelkie informacje dotyczące imprezy można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: https://sites.google.com/site/viparafiadaregionalnawbukownie/

Parafiadę przygotowują: Zespół Szkół nr 1 w Bukownie, Parafia Rzymskokatolicka św. Andrzeja Boboli w Bukownie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. Impreza jest organizowana w ramach ogólnopolskiego projektu „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad Parafiadą objęli: Biskup Diecezji Sosnowieckiej J.E. ks. dr Grzegorz Kaszak, Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. dr Michał Borda oraz Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze