zbiorcze

28 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się 17. finał miejsko – gminnego konkursu języka polskiego pod hasłem „Aby język giętki…” przygotowany przez panie: B. Cyrę-Szczurowską, M. Kozieł, A. Pasich, B. Rup, J. Szymczyk i J. Talak. Rywalizowało w nim 6 najlepszych, wyłonionych w styczniowych eliminacjach, drużyn. Były to zespoły z następujących szkół: SP 3, SP 4, SP 5, SP 9, SP w Braciejówce i SP w Witeradowie.

Tradycyjnie zmagania rozpoczęto od rozwiązania krzyżówki, tym razem sprawdzającej wiedzę o filmie. Kolejne zadanie dotyczyło słowotwórstwa. Zawodnicy mieli m. in. w podanych wyrazach wskazać i nazwać formanty – przedrostki, przyrostki i wrostki. Finaliści musieli też wykazać się wiedzą dotyczącą poprawności językowej i pisowni wyrazów z „ch” i „h”.

 

druzyny

Na zakończenie cztery najlepsze zespoły zaprezentowały swoje umiejętności krasomówcze. Wcielali się w absolwentów szkoły filmowej szukających pracy, zachęcali do obejrzenia wybranego filmu bądź opowiadali o ulubionych bohaterach.

druzyny2

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie, a trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 9. Miejsce czwarte przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 4, a piąte – ze Szkoły Podstawowej nr 5. W finale poza konkursem wystąpiła też drużyna ze Szkoły Podstawowej w Braciejówce. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

komisja

Poczęstunek ufundowała Rada Rodziców przy SP nr 9 oraz piekarnia pana Pawlaka z Ostrężnicy.

SP 9 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze