Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu wzięli udział w XII edycji Wielkiego Konkursu Profilaktycznego, który odbywał się pod hasłem „Postaw na rodzinę”. W tym okresie klasy uczestniczyły w pogadankach dotyczących przewodniego hasła tegorocznej kampanii. Przekazywano im informacje dotyczące nieocenionej roli rodziny w profilaktyce. Podkreślano, że rodzina dostarcza dziecku wzorców zachowań, które będą wykorzystywać w swoim dorosłym życiu. W trakcie spotkań dzieci były zachęcane do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego razem z rodzicami i dziadkami oraz wspólnego rozwijania swoich zainteresowań. Uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym, który polegał na przedstawieniu scen z życia rodziny.

Uczniowie klas IV – VI przygotowywali prace literackie o tematyce związanej z hasłem kampanii. Szkolne jury wybrało najlepsze prace, które zostaną nagrodzone przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. 26 maja 2011r.w auli naszej szkoły został zorganizowany piknik rodzinny, podczas którego dzieci wspólnie z rodzicami, dziadkami  i nauczycielami bawili się i rywalizowali w różnych konkursach m.in. strzał na bramkę, slalom  z woreczkiem i rzut do celu. Osoby biorące udział w konkursach zostały nagrodzone maskotkami i słodyczami. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli okazję do obejrzenia prezentacji artystycznych przygotowanych przez zespoły wokalne, taneczne i teatralne. Wystąpili: Zespoły taneczne „Kropki” oraz „Trzpiotki’, grupy teatralne „Arlekin” oraz „Czarodzieje”. Swoje talenty piosenkarskie zaprezentowały solistki Karolina Kocjan, Gabrysia Goraj oraz dziewczyny z zespołu wokalnego klas VI. Swoje talenty recytatorskie zaprezentowała Martynka Krawczyk z klasy III.  Miłym przerywnikiem w zabawie była degustacja domowych wypieków przygotowanych przez kochane mamy i babcie.

Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano, że stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka, a czas spędzony wspólnie jest największą inwestycją
w budowanie więzi z młodym pokoleniem i będzie procentował przez całe życie. Na zakończenie imprezy rodzice i dziadkowie otrzymali broszury i ulotki związane z kampanią. Działania profilaktyczne i konkursy na terenie szkoły organizowały: Anita Wilczewska – Bocianowska, Małgorzata Rola i Katarzyna Krawczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzic
Rodzic
13 lat temu

Według mnie dzieci powinny być wychowywane tak, że najważniejsi w życiu są Rodzice, czyli mama i tata, a nie żadne tam fikcyjne i abstrakcyjne STFORY, których nikt nie widział i nigdy nie zobaczy 😆