actus

Nic tak dobrze nie wprowadza atmosfery świąt jak doroczny bożonarodzeniowy koncert wolbromskiego zespołu Actus Animi. Zespół, który liczy już blisko 180 tancerek i tancerzy, w ostatnią niedzielę zaprezentował na scenie DK umiejętności członków wszystkich tańczących grup wiekowych, od lat 3 do 20+. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, wierna publiczność dopisała i gorąco oklaskiwała małe gwiazdy, które wzruszały i bawiły, wywołując podziw i radość swoich bliskich. W niedzielne popołudnie sceną wolbromskiego DK zawładnęły taniec, muzyka, gra kolorów i bezkonkurencyjny urok małych adeptek sztuki tanecznej, ale nie zabrakło też podsumowań, chwil wzruszeń i wielu podziękowań za całoroczną pracę i wsparcie kierowane do wszystkich osób, które w ciągu roku poświęcają swój czas i energię dla dobra blisko 180 grupy dzieciaków z Wolbromia i całej okolicy.

Actus Animi, działający oficjalnie przy wolbromskim Domu Kultury, korzysta z sal również poza jego siedzibą, bo ogromna liczba dzieci chętnych do nauki tańca pod okiem charyzmatycznej Katarzyny Gałązki nie mieści się już w budynku przy ul. Leśnej 2. Kochający rodzice wożą zatem swoje pociechy na zajęcia do gościnnych sal gimnastycznych w Jeżówce, czy Zespole Szkół przy Skalskiej. Rok 2015, który zespół podsumował uroczyście podczas świątecznego koncertu, obfitował w bardzo wiele ważnych dla niego wydarzeń. Grupa sceniczna, składająca się z najbardziej zaawansowanych w tańcu dziewcząt, wygrała prestiżowy międzynarodowy konkurs taneczny w czeskim Hronovie, za który nagrodą było uczestnictwo w specjalistycznych warsztatach tanecznych w czeskiej Pradze. Wiosną tego roku powstało też Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi, na czele którego stanęła Aleksandra Żak, wspomagana przez liczne grono rodziców i pasjonatów, którzy wspierają młodych artystów, zabiegając o środki finansowe na kostiumy i akcesoria, czy organizując wyjazdy na konkursy i warsztaty. Dzięki aktywności Stowarzyszenia i życzliwym wsparciu burmistrza Adama Zielnika w listopadzie br. ruszył też projekt „Akrobatyka”, który przyczyni się do doskonalenia warsztatu młodych tancerek i tancerzy pod fachowym okiem dodatkowej instruktorki. Na wniosek Stowarzyszenia na realizację tego projektu została już przyznana teatrowi tańca pierwsza dotacja z budżetu Gminy na rok 2016 w wysokości 15 tys. zł, o czym z radością informował podczas koncertu wzruszony widowiskiem burmistrz, zapewniając, że nie jest to ostatni przejaw jego wsparcia dla grupy, której osiągnięcia są imponujące i przyczyniają się do promocji gminy Wolbrom w kraju i na świecie.

– Bardzo mnie cieszy, że do zespołu dołączają wciąż nowe osoby. To już nie tylko zespół taneczny. To ogromna grupa dzieci i młodzieży oraz rodziców i naszych przyjaciół, którzy bardzo się lubią i cieszy ich fakt wspólnego działania – podsumowała koncert założycielka, animatorka, instruktorka, tancerka i choreograf zespołu Katarzyna Gałązka, która nie zrażona przeciwnościami i codziennymi trudnościami rozwija, rozpoczęte w 1999 r. dzieło. – Jestem wdzięczna wszystkim za wsparcie i pomoc w ziszczaniu moich marzeń, które przez minione lata stały się także waszymi marzeniami – podkreślała tancerka dziękując wszystkim swoim współpracownikom i osobom wspierającym grupę.

Bożonarodzeniowy koncert zakończył zorganizowany przez Stowarzyszenie Actus Animi kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na działania teatru tańca.

{joomplu:55843}{joomplu:55834}{joomplu:55799}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze