altana klucze5

Kompleks czterech stawów w Kluczach – Osadzie jest już w pełni gotowy na przyjęcie wędkarzy oraz osób chcących odpocząć na łonie natury. Kilka dni temu uroczyście otwarto tam altanę z grillem. Inwestycja, pomysł lokalnych wędkarzy, była współfinansowana z unijnych funduszy.

Stawami na Osadzie zarządza Stowarzyszenie Turystyczno – Wędkarskie „Biała Przemsza”. Jego członkom zależy, by zachęcić jak najwięcej osób do odwiedzania tego miejsca. Dlatego właśnie napisali projekt „Budowa altany piknikowo – grillowej oraz organizacja wydarzenia promującego zbiorniki i cieki wodne w Gminie Klucze”. Wniosek o dofinansowanie złożono w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” , objętego finansowaniem  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Stowarzyszenie dostało dotację w wysokości prawie 44 tys. złotych.

Obiekt jest wyposażony w grill, wędzarnię oraz ławki i stoły. – Altana ma służyć wszystkim mieszkańcom gminy Klucze, a także osobom odwiedzającym nasze tereny. Obiektem zarządza stowarzyszenie, a jego członkowie będą pilnować tu porządku – zapewnia Krzysztof Brzeziński z „Białej Przemszy”.

Altana została otwarta przez wójta gminy Klucze Kazimierza Ściążko. Na uroczystość zaproszono najmłodszych wędkarzy. Nawet niezbyt sprzyjająca pogoda nie przeszkodziła sporej grupie dzieci spędzić kilku godzin na łowieniu ryb. Efekty połowów były imponujące.

 – W przyszłym roku chcemy otworzyć szkółkę wędkarską dla dzieci. Ze środków z projektu oraz własnych kupiliśmy już 50 wędek. Część z nich rozdaliśmy tym, którzy byli na otwarciu altany. Na naszych zawodach, na przykład z okazji Dnia Dziecka, zawsze jest duża frekwencja, więc chętnych do udziału w szkółce pewnie nie zabraknie – mówi prezes Stowarzyszenia, Adrian Żuk. O szczegółach będziemy informować na naszych łamach.

altana klucze

altana klucze2

altana klucze3

altana klucze4

altana klucze6

altana klucze7

altana klucze8

altana klucze9

altana klucze10

altana klucze11

altana klucze12

altana klucze13

altana klucze14

altana klucze15

altana klucze16

altana klucze17

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Malkontent Kr
Malkontent Kr
9 lat temu

Będzie gdzie łyżwy zmienić.

grazka
grazka
9 lat temu

Ale po zimie jest wiosna , ale przecież bez złośliwości nie może się obejść i nie ważne że ktoś się napracował i nie ważne że zostanie to na lata ważne aby tylko krytykować .

pavv
pavv
9 lat temu

Na zimę jak znalazł będzie!