Olkuskie korty po raz kolejny gościły tenisistów rywalizujących w ramach Amatorskiego Tenisa Polskiego. Malowniczo położone i chwalone przez zawodników za dobrą nawierzchnię korty przyciągają tenisistów z południowej Polski. Rywalizacja sportowa toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: „open” i „+ 45”.

W „open” rozstawieni faworyci rozstrzygali spotkania na swoją korzyść. W górze tabeli, niesiony ostatnimi sukcesami, siał spustoszenie Paweł Pomierny z Olkusza, pokonując Rafała Nieczypora z Katowic (6:1, 6:0), następnie Andrzeja Moczka z Kielc (6:1, 6:2), by w finale wygrać z olkuszaninem Tomaszem Bocianowskim (6:3, 6:2). Letni sezon w rozgrywkach ATP Paweł zalicza do swoich dużych sukcesów. Tylko w czerwcu i lipcu wygrał takie turnieje, jak Memoriał Henryka Skoneckiego ranga 2 w Sosnowcu, Babolat Tour ranga 2 w Laryszowie, Nordyński Open by Peugeat ranga 2 w Łodzi, Energy Cup ranga 3 w Tychach, Head Cup ranga 3 Chorzów, Cztery Pory Roku ranga 3 w Katowicach. Gdyby Paweł nie wygrał turnieju na „swoich” kortach, można by było mówić o dużej sensacji.

W dole tabeli w drodze do finału pan Tomasz Bocianowski pokonał Rafała Sobczuka (6:3, 6:2), i Jakuba Zawisza (6:1, 6:0). Na pochwałę zasłużył również Jakub, który w meczu pierwszej rundy wyeliminował rozstawionego z numerem 2 Michała Gryszkę z Dąbrowy Górniczej.

Kategorię +45 zdominował pan Tomasz Moczek ze Skarżyska Kamiennej. W drodze do finału pokonał Józefa Mikołajczyka z Myślenic (6:4, 6:0), Witolda Ostręgę z Olkusza (6:0, 6:0), Rafała Krawczyka z Olkusza (6:3, 6:0), by w finale pokonać Tomasza Kałwę ze Skawiny  6/2, 6/3, który wcześniej  zwyciężył  z Januszem Piasnym (6:2, 6:4) i Tomaszem Musiorskim (7:5, 6:2). Kategoria + 45 lat w rozgrywkach ATP to jedna z najsilniejszych kategorii.

Każdy mecz stał na wysokim poziomie i miał swoją dramaturgię, gdyż obsada zawodników zarówno przyjezdnych jak i miejscowych gwarantowała dobre widowisko.

Rozgrywki trwały od piątku 6.07. do niedzieli 8.07. Udało nam się rozegrać duży turniej pocieszenia, w którym mogli uczestniczyć zawodnicy przegrywający w pierwszej i drugiej rundzie rozgrywek. Zmagania te w kat. open zwycięstwem zakończył Paweł Czarnota, a w kategorii + 45 Janusz Piasny.

Wyniki:

Kat. + 45  – I miejsce Andrzej Moczek, II miejsce Tomasz Kałwa, III miejsce Rafał Krawczyk i Tomasz Musiorski.
Kat. open  – I miejsce Paweł Pomierny, II miejsce Tomasz Bocianowski,  III miejsce Jakub Zawisz i  Andrzej Moczek.
Turniej Pocieszenia:  kat. open – I miejsce Paweł Czarnota, II miejsce Michał Dudała, III miejsce Rafał Sobczuk; kat. +45 – I miejsce Janusz Piasny, II miejsce Rafał Drzewiecki, III miejsce  Witold Ostręga,  IV miejsce Dariusz Pieczyrak.

Organizatorem turnieju był MOSiR Olkusz, dyrektorem turnieju Rafał Krawczyk, sędziami turnieju Tomasz Bocianowski i Rafał Krawczyk. Sympatyków tenisa zapraszamy ponownie na olkuskie korty na rozgrywki w ramach Amatorskiego Tenisa Polskiego w dniach 24-26 sierpnia 2012.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze