tenis olkusz 2014

Na olkuskich kortach tenisowych, dwa razy do roku, rozgrywany jest Ogólnopolski Turniej Amatorów w ramach rozgrywek Polskiego Związku Tenisa. Jest to system rozgrywek wzorowany na zawodowym rankingu ATP, koordynowany przez PZT. Amatorzy biorący udział w turnieju za osiągnięte w nim miejsca mają naliczane punkty, w zależności od rangi imprezy.

Na tej podstawie PZT tworzy ogólnopolski ranking w poszczególnych kategoriach wiekowych ( open, +35, +40, +45 itd.). Turniej ma zasięg ogólnopolski, ponieważ jest umieszczony w kalendarzu rozgrywek PZT i może w nim uczestniczyć każdy amator z Polski. W Olkuszu w miniony weekend rywalizowali zawodnicy w kategorii open i +50.

 

W kategorii open w finale spotkali się tenisiści z Olkusza: Bartosz Kocjan i Paweł Pomierny. Siła gry tych zawodników jest potężna. Jeszcze półtora roku temu Paweł był liderem rankingu w kategorii open, ale wskutek wyjazdu z kraju utracił swoją pozycję. Bartosz dopiero w tym roku rozpoczął udział w rywalizacji, a już jest na 15. miejscu w kraju. Paweł w drodze do finału pokonał: Daniela Góreckiego z Niepołomic 6/2, 6/2, Patryka Horsta z Chełmka 6/0, 6/0, Pawła Pieczyraka z Krakowa 2/6, 6/2, 6/2. Bartek w drodze do finału pokonał: Łukasza Kłapcińskiego 6/0, 6/0 i Rafała Krawczyka z Olkusza 4/6, 6/2, 6/2 , w pierwszej rundzie miał wolny los. Finał to 3,5 – godzinny, obfitujący w efektowne zagrania i dramatycznie zwroty akcji mecz, który zakończył się zwycięstwem Pawła Pomiernego 2/6, 6/4, 7/5.

W kategorii +50 w finale spotkali się Zbigniew Brewczyk z Sosnowca i Tomasz Musiorski z Chechła. Pan Tomasz w pierwszym meczu pokonał: Tomasza Kawę z Sosnowca 6/1, 6/0, następnie Tomasza Wrońskiego z Będzina 6/2, 6/0. Pan Zbigniew w drodze do finału ograł: Zygmunta Wojtasika z Olkusza 6/1, 6/4, następnie Dariusza Kotuchnę z Chorzowa 6/3, 5/7, 6/3. Finał to zacięty pojedynek atakującego stylu Pana Zbyszka oraz mistrza obrony i cierpliwości Pana Tomka. Po przegranym finale 5/7, 5/7 pan Tomasz Musiorski stwierdził, że tym razem siły go opuściły i nie był w stanie przeciwstawić się agresywnej grze przeciwnika.

Tę udaną i chwaloną w środowisku tenisowym imprezę od lat organizuje MOSiR w Olkuszu. Dyrektorem i sędzią naczelnym turnieju był Rafa Krawczyk. Na drugi turniej amatorów w ramach rozgrywek PZT zapraszamy do Olkusza na przełomie sierpnia i września.

Rafał Krawczyk

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lukasz
lukasz
9 lat temu

WOW coz za swiatowy tenis 😆