andrzejki sieniczno5

Na świętego Andrzeja błyska dziewkom nadzieja – tak głosi porzekadło, ale 26 listopada 2015 w naszej szkole nie tylko dziewczęta oblegały wróżki i wróżbitów rozmaitej maści. Chłopcy także chętnie korzystali z okazji, by z „kapelusza” wyłowić imię swej przyszłej sympatii – podtrzymując tradycję katarzynek – i dokładnie sprawdzali, czyj but pierwszy „wyjdzie” za drzwi. Wieczór wróżb andrzejkowych był dla nas okazją do świetnej zabawy. Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Teresy Łasińskiej przygotował takie atrakcje, jak wróżenie z ręki, z kart i przepowiadanie przyszłości z magicznej kuli. Dużym powodzeniem cieszyły się wróżby „szpilkowe” – przekłuwanie serca szpilką i odczytywanie imienia wybranki/wybranka oraz wróżba „Kim będę?”. Niejeden uczestnik zabawy długo zastanawiał się, na czym polega praca kopytkowca czy kałamarzysty… Jednak największą atrakcją wieczoru było tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza – równie zabytkową jak sam klucz – i odczytywanie z cienia woskowej „rzeźby” znaczenia andrzejkowej przepowiedni.

andrzejki sieniczno

Pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, był smakowitym dopełnieniem tego wieczoru – zaserwowane smakowitości uchroniły niektóre głodomory przed skonsumowaniem swoich woskowych przepowiedni.
W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-6, a dzięki didżejowi Miłoszowi pląsom w rytm dyskotekowych przebojów nie mogły oprzeć się żadne spośród obecnych na parkiecie nóg…

Tekst: Barbara Knap
Zdjęcia: Teresa Łasińska, Lucyna Tracz

andrzejki sieniczno8-001

andrzejki sieniczno12-001

andrzejki sieniczno1

andrzejki sieniczno2

andrzejki sieniczno3

andrzejki sieniczno4

andrzejki sieniczno6

andrzejki sieniczno7

andrzejki sieniczno9

andrzejki sieniczno10

andrzejki sieniczno11

andrzejki sieniczno13

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o