andrzejki sieniczno5

Na świętego Andrzeja błyska dziewkom nadzieja – tak głosi porzekadło, ale 26 listopada 2015 w naszej szkole nie tylko dziewczęta oblegały wróżki i wróżbitów rozmaitej maści. Chłopcy także chętnie korzystali z okazji, by z „kapelusza” wyłowić imię swej przyszłej sympatii – podtrzymując tradycję katarzynek – i dokładnie sprawdzali, czyj but pierwszy „wyjdzie” za drzwi. Wieczór wróżb andrzejkowych był dla nas okazją do świetnej zabawy. Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Teresy Łasińskiej przygotował takie atrakcje, jak wróżenie z ręki, z kart i przepowiadanie przyszłości z magicznej kuli. Dużym powodzeniem cieszyły się wróżby „szpilkowe” – przekłuwanie serca szpilką i odczytywanie imienia wybranki/wybranka oraz wróżba „Kim będę?”. Niejeden uczestnik zabawy długo zastanawiał się, na czym polega praca kopytkowca czy kałamarzysty… Jednak największą atrakcją wieczoru było tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza – równie zabytkową jak sam klucz – i odczytywanie z cienia woskowej „rzeźby” znaczenia andrzejkowej przepowiedni.

andrzejki sieniczno

Pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, był smakowitym dopełnieniem tego wieczoru – zaserwowane smakowitości uchroniły niektóre głodomory przed skonsumowaniem swoich woskowych przepowiedni.
W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-6, a dzięki didżejowi Miłoszowi pląsom w rytm dyskotekowych przebojów nie mogły oprzeć się żadne spośród obecnych na parkiecie nóg…

Tekst: Barbara Knap
Zdjęcia: Teresa Łasińska, Lucyna Tracz

andrzejki sieniczno8-001

andrzejki sieniczno12-001

andrzejki sieniczno1

andrzejki sieniczno2

andrzejki sieniczno3

andrzejki sieniczno4

andrzejki sieniczno6

andrzejki sieniczno7

andrzejki sieniczno9

andrzejki sieniczno10

andrzejki sieniczno11

andrzejki sieniczno13

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze