pioro

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród artystycznie uzdolnionej młodzieży z I LO w Olkuszu. W  tym roku również miłośnicy poezji, aktorskiej sztuki oraz śpiewu nie zawiedli i zmierzyli się z kolegami  z innych szkół naszego powiatu 4 marca 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. We wszystkich trzech kategoriach, w których startowali, zajęli najwyższe miejsca. Wyniki prezentują się następująco:
W turnieju recytatorskim I miejsce wraz z nominacją do rejonowego etapu otrzymał Mateusz Zoń (2f). II miejsce wyrecytowała Oliwia Majewska (1a) , a III miejsce zajął Bartosz Boniecki (2c). W turnieju „Wywiedzione ze słowa” zwyciężyła Klaudia Piątek (2a), która będzie  także reprezentować nasz powiat w etapie rejonowym. W turnieju poezji śpiewanej jury nie przyznało I miejsca,  przyznano natomiast dwa II miejsca. Jednym z nich  ponownie została nagrodzona Klaudia Piątek, a wyróżnienie w tej kategorii otrzymała jeszcze Karolina Barczyk (1a).

Organizatorami eliminacji powiatowych do 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego był Miejski Ośrodek Kultury oraz Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Jak zawsze recytatorów oceniało profesjonalne jury: aktor, instruktor teatralny i dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury Adam Radosz, aktor, instruktor teatralny i filmowiec Michał Skiba oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu Magdalena Medyńska. Młodzi artyści skorzystali chętnie  z możliwości indywidualnej rozmowy z członkami jury, którzy udzielili im cennych wskazówek mających pomóc  w przygotowaniach do następnych etapów konkursu.

Jesteśmy dumni z naszych zwycięzców, gratulujemy im sukcesów i życzymy powodzenia w czekających ich jeszcze zmaganiach konkursowych.