reczna_gimnazja_3

Sześć drużyn przystąpiło do walki w Powiatowej Gimnazjadzie Dziewcząt i Chłopców w Piłce Ręcznej. Sportowa impreza odbył się w olkuskiej hali sportowej. Zwycięzcy w obu kategoriach awansowali do etapu rejonowego. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, najlepsi byli uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu.

W kategorii chłopców swoje reprezentacje wystawiło olkuskie Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 1 z Wolbromia oraz placówki z Klucz i Suchej. Po losowaniu uczniowie zareczna_gimnazja_1grali systemem pucharowym. Młodzi szczypiorniści grali 2 x 10 minut. Wysokie zwycięstwo kluczewskiej ekipy nad uczniami z Suchej (9:1) dało pierwszemu z tych zespołów miejsce w finale. W drugim pojedynku olkuszanie wygrali z Wolbromiem (7:4). W meczu o trzecie miejsce bezkonkurencyjni była drużyna z Wolbromia, pokonując drużynę z Suchej 7:1. W finale uczniowie z „czwórki” pokonali kolegów z Klucz 10:7.  Na zawodach rejonowych 18. kwietnia w Chełmku powalczą więc uczniowie z Gimnazjum nr 4. Zwycięska ekipa to: Wiktor Lekston, Dawid Tumiłowicz, Sebastian Bartusik, Jacek Kapusta, Sebastian Semieniuk, Oskar Kurowski, Antoni Gil, Mateusz Szymański, Patryk Bodnar, Piotr Barczyk oraz Paweł Strzeszewski. Drużyna trenowała pod okiem Adama Oleniacza.

W jedynym spotkaniu rozegranym w kategorii dziewcząt, gdzie grały tylko dwa zespoły,  gimnazjalistki z Olkusza wysoko wygrały z zespołem z Wolbromia (21:5). Dziewczyny zagrały w składzie: Agata Łój, Agnieszka Aszurek, Paulina Leńczuk, Katarzyna Kołoda, Justyna Palimąka, Adriana Shtanhret, Katarzyna Kowalska, Kamila Stach, Aleksandra Zbrońska, Magdalena Tokarczyk i Paulina Sarota. To one będą reprezentować powiat w zawodach rejonowych, które odbędą się 6. maja w Olkuszu. Opiekunem dziewcząt jest Paweł Mączka.

Organizatorem zawodów był Paweł Mączka. Mecze sędziował Leszek Litarski.

– Martwi mała liczba drużyn żeńskich, mam nadzieję, że w przyszłości piłka ręczna dziewcząt stanie się równie popularna w pozostałych  gminach naszego powiatu. Zawody zdominowało Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, któremu życzę powodzenia na zawodach rejonowych i awansu do finałów wojewódzkich – mówi przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Marcin Bujas.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:17917}{joomplu:17918}{joomplu:17919}{joomplu:17920}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze