W przedszkolnym kalendarium bal karnawałowy to absolutny pewnik, zawsze wyczekiwany z niecierpliwością tym większą, im większa jest w danym momencie moda na jakąś postać ze świata dziecięcych kreskówek. W tym roku to głównie dziewczynki miały podstawy do wyczekiwania na bal za sprawą drugiej części „Krainy Lodu” i nowych kreacji księżniczek Elsy i Anny.

Dlatego w czwartek, 23 stycznia 2020 roku, kiedy odbył się w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego bal karnawałowy, najwięcej na nim było niebieskich powłóczystych sukni i długich srebrnych włosów wielu Els. Ale oczywiście nie zabrakło Spidermanów, Ironmanów, żołnierzy, kotków, królewien, strażaków, tancerek flamenco, piratów itd. Przebrane były oczywiście także panie: prowadząca bal Kowbojka, Kotka, Myszka Minnie i Elastyna Iniemamocna.

Tańce przeplatane zabawami, grami i konkursami były dość męczące, dlatego w trakcie balu konieczna była przerwa na regenerację sił, podczas której przedszkolaki raczyły się wieloma owocami, słodyczami, sokami i przekąskami. Po przerwie można było wrócić m. in. do tańców z różnych stron świata, tańców animacyjnych i śpiewania ulubionych piosenek, a kiedy bal dobiegł końca – przebrać się w wygodny codzienny strój i do woli odpocząć. Z pewnością także ten bal można zaliczyć do bardzo udanych.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze