„Jam Session – Silver Town 2009”, czyli zawody w jeżdżeniu na deskorolce, rolkach i BMX–ach, to pierwsza tego typu impreza w mieście, organizowana na zakończenie wakacji. W niedzielę 30 sierpnia na parkingu przy „Carrefourze” ustawiony zostanie profesjonalny skatepark, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności. Sportowe atrakcje organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.
Początek imprezy zaplanowano na godz. 10. Przez trzy godziny wszyscy chętni będą mogli spróbować swych sił w jeżdżeniu na deskorolce czy rolkach. O 13. rozpoczną się zawody w kategorii „rolki”, o 14.30 rywalizować będą deskorolkowcy, a o 16. zmierzą się zawodnicy startujący na BMX-ach.  Najlepsi sportowcy w każdej z kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody.
Skąd ten pomysł? – Jest wiele osób, które jeżdżą na desce czy rolkach, a w mieście nie ma odpowiedniego miejsca do uprawiania takich dyscyplin. Wokół imprezy udało mi się zgromadzić młodych olkuszan, którzy chętnie włączyli się w sprawy organizacyjne, jak i pozyskiwanie sponsorów. Liczymy, że widowiskowe pokazy i możliwość spróbowania tego rodzaju sportów zachęcą też sporo nowych osób do uprawiania tego rodzaju sportów. Do ustawienia mobilnego skateparku potrzebna jest gładka nawierzchnia, Centrum Handlowe „Echo” użyczyło nam bezpłatnie na cały dzień część parkingu. Wstęp na imprezę jest bezpłatny – mówi dyrektor olkuskiego MOSiR–u Dariusz Murawski.
Wiola Woźniczko

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
a
a
12 lat temu

😥

zawiercie
zawiercie
13 lat temu

my bedziemy na 100 procent

Nieważne
Nieważne
13 lat temu

jeee 😀 bedzie biba