8. i 9. kwietnia, w olkuskich sklepach sieci Biedronka, Supermarkecie Nasz oraz Goldi, odbędzie się kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności. Jest to akcja organizowana przez Bank Żywności w Krakowie, którego partnerem jest Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu.

Jak przy każdej tego typu akcji pomoc swą oferują wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego. Będą oni zbierać najbardziej podstawowe artykuły spożywcze: cukier, mąkę, ryż, kaszę, makaron, olej, dżemy, konserwy czy słodycze. Wszystkie produkty powinny posiadać długi termin przydatności do spożycia. Są to produkty, bez których nie obejdzie się żadna rodzina.

Statystki wskazują, że coraz więcej dzieci i młodzieży nie je drugiego śniadania, rzadko spożywa owoce. Pomóżmy potrzebującym w przedświątecznym czasie, dzieląc się swoimi zakupami.

Akcja to nie tylko pomoc potrzebującym, ale także urważliwianie społeczeństwa na problemy ubóstwa, bezdomności i niedożywienia. Świąteczne Zbiórki Żywności na stałe wpisały się już w atmosferę przedświąteczną. W 2010 roku, łącznie zebrano ponad 83.000 kg żywności, która trafiła na świąteczne stoły potrzebujących.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze