koncert moglis na rynku

Od 10 lat przekonują się o tym pasjonaci rocka z Olkusza i naszego partnerskiego niemieckiego miasta Schwalbach am Taunus. Współpraca Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu i Rock Club Schwalbach owocuje wzajemnymi wizytami, koncertami, a także przyjaźniami. Dzięki niej młodzi ludzi odkrywają, że tak na prawdę różni ich jedynie język i miejsce zamieszkania, łączy zaś znacznie więcej, a przede wszystkim muzyka.

Rokrocznie do naszego miasta przyjeżdżają przedstawiciele Rock Club Schwalbach: Michael Schedelik, Gabi Ott i Ramon Beyer, a wraz z nimi zespół, który wygrał organizowany przez nich przegląd młodych rockowych talentów. Zwycięzcami najnowszej edycji tego konkursu było trio Moglis w składzie: Daniel Overbeck (śpiew i gitara), Julian Mackenthun (gitara basowa) i Lucas Klemm (perkusja). Grają grunge, funk, jungle i punk. Ich umiejętności i ciekawy styl olkuszanie mieli okazję ocenić dwukrotnie. Goście z Niemiec wystąpili bowiem 1 maja na Rockowisku 2014 w Miejskim Domu Kultury, a dzień później na plenerowej scenie w Rynku (przed nimi zagrała olkuska metalowo-bluesowa formacja Nudeknees). Przyjęcie przez naszą publiczność przeszło najśmielsze oczekiwania członków Moglis, dodać wypada, że aplauz i inne sympatyczne reakcje z pewnością nie były wymuszone gościnnością. O Rockowisku wspomnieć raz jeszcze należy dlatego, że również rokrocznie Rock Club Schwalbach wybiera podczas tego przeglądu zespół, który zapraszany jest na koncerty do Niemiec. Tym razem była to olkusko-krakowska formacja Party Hard.

Ale nie tylko występy składały się na pobyt muzyków z Schwalbach am Taunus w Polsce. Przylecieli 30 kwietnia, odlecieli 3 maja, a w międzyczasie oprócz dwóch wspomnianych koncertów poznawali atrakcje Krakowa oraz oczywiście Olkusza. W magistracie spotkali się z burmistrzem Dariuszem Rzepką, który wręczył im okolicznościową pamiątkę nawiązującą do 10-lecia rockowej współpracy partnerskich miast. Później zwiedzili zachowane mury ratusza w Rynku, Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej na ul. Floriańskiej oraz schron z czasów „zimnej wojny”, znajdujący się pod OFNE Emalia S.A. Spotykali się też z młodymi olkuskimi muzykami. Muzycy Moglis byli w Polsce po raz pierwszy. Nie kryli zachwytu naszym krajem, miastem i gościnnością, chętnie też odwiedziliby nas ponownie. Ich opiekunem podczas wizyty w Olkuszu był Michał Mączka, muzyk, instruktor Sekcji Instrumentalnej MOK.

Więcej o Rock Club Schwalbach znaleźć można na stronie www.rockschwalbach.de.
Informacje o Moglis dostępne są na http://de-de.facebook.com/TheMoglis, a ich utwory na YouTube.

Tekst: MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze