bike atelier 2019

2 czerwca Olkusz po raz trzeci ugości uczestników Bike Atelier MTB Maraton, wyścigu kolarstwa górskiego. W sezonie 2019 odbędzie się rekordowa liczba wyścigów, gdyż na miłośników terenowej rywalizacji czeka aż 12 edycji. Inauguracja tegorocznego sezonu miała miejsce 14 kwietnia w Rybniku.

Odbyły się już wyścigi w Dąbrowie Górniczej, Ustroniu, a po Olkuszu można będzie jeszcze wystartować w Brennej, Raciborzu, Żarkach/Niegowej/Janowie, Jeleśni, Psarach, Żywcu i Kielcach. Podsumowanie cyklu nastąpi 5 października w Częstochowie.

Zapisy na wszystkie wyścigi odbywają się za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl,na której znajdują się też szczegóły dotyczące poszczególnych imprez. Jak zwykle do wyboru będą dwie trasy – dłuższa PRO i krótsza HOBBY. W przypadku tej drugiej, dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekunów, przewidziano rywalizację rodzinną (FAMILY.) Najmłodsi adepci rowerowej jazdy będą mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim dystansie, dopasowanym do wieku (od 200 m do 5 km).

Start i meta olkuskiego etapu usytuowana jest na terenie „Silver Parku”, przy ul. Głowackiego. Nieważne, czy jesteś doświadczonym kolarzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerem – warto pojawić się na starcie i spróbować swoich sił.

Na kibiców, poza emocjami sportowymi, czeka miasteczko maratonowe z prezentacjami sprzętu, stoiskami sponsorów, częścią gastronomiczną, strefą dla dzieci, a także z konkursami i innymi atrakcjami.

MOSiR Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze