dni bukowna2017

W tym roku Bukowno świętuje 55-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji dwudniowe święto w plenerze kusi mieszkańców i gości wieloma atrakcjami. W sobotę głównym wydarzeniem będzie koncert zespołu Dżem, a niedziela przy ul. Spacerowej upłynie w klimacie disco.

Następny weekend 24/25 czerwca zapowiada się wybornie. Bukowno zaprasza do siebie oferując zabawę na najwyższym poziomie i w gronie prawdziwych gwiazd. Święto Miasta rozpocznie się już w piątek Galą Róż Biznesu, podczas której wzorem ubiegłych lat burmistrz Mirosław Gajdziszewski wręczy pamiątkowe statuetki najlepszym przedsiębiorcom.

Wspólna zabawa w plenerze rozpocznie się w sobotnie popołudnie. Pierwsze na scenie wystąpiąW dzieci z Miejskiego Przedszkola, a po nich ze swoim programem wystąpią „Pomorzacy” – goście z zaprzyjaźnionej z Bukownem nadmorskiej Ustki. Przed wieczornymi koncertami publiczność weźmie udział w tanecznym show, podczas którego wystąpią tancerze z szkoły „Marengo”, a także ci dużo młodsi z sekcji baletowej miejscowego MOK-u.

W sobotę jako pierwszy wystąpi Stefano Terrazzino (godz. 19:00), znany ze szklanych ekranów głównie z Tańca z Gwiazdami. Włoch postawił w ostatnim czasie również na śpiew, zyskując wielu fanów. Po nim swoje największe oraz te najnowsze przeboje zaprezentuje Jacek Stachursky (godz. 20:30). Zwieńczeniem dnia będzie natomiast występ legendarnego Dżemu, debiutującego ponad 40 lat temu. Tuż przed północą niebo nad Bukownem rozświetlą sztuczne ognie.

Niedzielne świętowanie o 15:00 rozpoczną uczniowie Zespołów Szkół nr 1 i 2. Nie zabraknie też innych lokalnych artystów z sekcji wokalnej MOK i Studia Efendi Clue. Publiczność rozrusza także sekcja Fitness&Dance działająca przy TKKF Gwarek. Tradycyjnym punktem corocznych Dni Bukowna jest również Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Gajdziszewskiego. Organizatorzy liczą na rekord frekwencji uczestników. Na trasie nie zabraknie obcokrajowców. Gdy sportowcy będą walczyli o jak najlepsze czasy, na scenie wystąpią Chór „Animato”, Kapela „Bukowiacy” oraz Zespół Ludowy „Spod Buczyny” we wspólnym programie zatytułowanym SENIORIADA.

Blok koncertowy utrzymany w konwencji disco rozpocznie zespół Bajera (18:30). Po nim Paweł Jesionowski i jego Masters (20:00) bawić będą publikę takimi hitami jak „Żono moja”, czy „Słodka jak miód”, a ostatnim punktem w tegorocznym miejskim święcie będzie występ C-Boola (21:00).

Imprezy towarzyszące: wesołe miasteczko, Super Game E-Sport, punkty gastronomiczne.

Patron medialny: Przegląd Olkuski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze