Bukowno

Miasto Bukowno uruchamia nowy kanał komunikacji z mieszkańcami. Idąc z duchem czasu, samorząd postanowił zainwestować w mobilną aplikację. Jej użytkownicy mogą otrzymywać na swoje telefony komórkowe urzędowe komunikaty i informacje na temat lokalnych wydarzeń.

Miasto Bukowno uruchomiło właśnie mobilną aplikację o nazwie „INFO BUKOWNO”. Jak informują przedstawiciele magistratu, jest to nowy kanał komunikacji dla mieszkańców.  – Nowoczesna aplikacja na smartfony i inne urządzenia mobilne pozwala odbierać komunikaty wysyłane bezpośrednio na telefon czy tablet, zawierające m.in. alerty i ostrzeżenia pogodowe, zaproszenia na organizowane imprezy i wydarzenia kulturalne, sportowe oraz wiadomości urzędowe. Może być też cennym źródłem informacji o usługach świadczonych na terenie miasta – wyliczają przedstawiciele magistratu.

Aplikacja przygotowana na zlecenie władz Bukowna może działać w dwóch trybach: ogólnym oraz prywatnym. Pierwszy z nich jest dostępny dla wszystkich, którzy zainstalują program na swoim urządzeniu. Tryb ogólny pozwala na bieżąco przeglądać dostępne dla wszystkich informacje wysyłane przez podmiot zarządzający. Są to m.in. artykuły na temat bieżących wydarzeń.

W trybie prywatnym, oprócz wiadomości ogólnie dostępnych dla wszystkich, można otrzymywać również informacje skierowane tylko do konkretnej osoby. W jego ramach funkcjonuje również zakładka „Zgłoś i zapytaj”, umożliwiająca kontakt z urzędem. Tryb ten wymaga wyrażenia zgody na otrzymywanie takich wiadomości oraz rejestracji. Aby to zrobić, należy udać się do Urzędu Miejskiego w Bukownie, gdzie po wypełnieniu stosownych dokumentów mieszkaniec otrzyma kod umożliwiający aktywowanie tej funkcji. Rejestracji można dokonać w Referacie Organizacyjnym, w pokoju nr 5. W momencie rejestracji w systemie, na telefon lub inny wskazany rodzaj preferowanego kontaktu, zostanie wysłany unikatowy kod weryfikacyjny. Kod należy wprowadzić w ustawieniach programu.

„INFO BUKOWNO” pracuje zarówno w systemie iOS na urządzeniach firmy Apple, jak i w systemie Android. Wystarczy wpisać nazwę aplikacji w wyszukiwarce sklepu „Google Play” lub „App Store” i po prostu ją zainstalować. System został przygotowany na zlecenie samorządu w ramach projektu „Uruchomienie e-usług publicznych w Gminie Bukowno”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Działanie 2.1 E-administracja i otwarte zasoby Poddziałanie 2.1.1 Elektroniczna administracja.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza tego typu inwestycja na terenie naszego powiatu. W kwietniu bieżącego roku uruchomiona została aplikacja „Nadleśnictwo Olkusz”. W aplikacji znajduje się mapa szlaków oraz prezentacja atrakcji turystycznych i przyrodniczych regionu. Dzięki aplikacji można zaplanować wycieczkę, odnaleźć się w terenie, zgłosić nocleg w ramach „Zanocuj w lesie” czy też napotkane utrudnienie na szlaku. W aplikacji opisane są także przystanki ścieżek dydaktycznych zlokalizowanych w olkuskich lasach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze