lzs

Ludowy Klub Sportowy Legion Bydlin wygrał Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn LZS o Puchar Starosty Olkuskiego, który odbył się w niedzielę w hali MOSiR-u. 3. zespół rodzimej A-klasy wyprzedził drużyny zdecydowanie wyżej notowane. Dla Bydlina to już kolejny sukces na parkiecie w ostatnim czasie. Dwa tygodnie wcześniej „Osowski i Spółka” zajęli 2. miejsce w Turnieju Otwartym.

Do rozgrywek LZS-ów przystąpiło osiem zespołów. Obok wspomnianego już Legionu i kilku innych ekip występujących na co dzień w ligach Podokręgu Olkusz, znalazły się także takie jak VI-ligowa Przemsza Klucze czy reprezentant V ligi – Spójnia Osiek. Warunkiem przystąpienia do zawodów był status LZS bądź LKS. Dla mniej poinformowanych kibiców wyjaśniamy, że klub musi należeć do Ludowych Zespołów/Klubów Sportowych.

Wydawało się, że faworytem grupy A będą Klucze, jednak po raz kolejny piłka nożna pokazała, że jest grą nieprzewidywalną. Po zakończeniu zmagań, Przemsza zajęła dopiero 3. pozycję, więc i udział w turnieju zakończyła bardzo szybko. Grupę wygrała Sułoszowa, drugi Bydlin także uzyskał awans do fazy finałowej. Tabelę zamknął Sokół Gołaczewy, który jako jedyny w tym towarzystwie nie wygrał meczu. Grupa B miała tylko jednego lidera. Osiek nie zawiódł i razem z Jerzmanowicami zakwalifikował się po pierwszej czwórki. Miejsca 3-4 przypadły w udziale Słowikowi Olkusz oraz Wierzchowisku.

Półfinały trzymały w napięciu do samego końca. Sułoszowa grała z Jerzmanowicami, natomiast Osiek podejmował Bydlin. W obu przypadkach, aby rozstrzygnąć sprawę finału, potrzebna była seria rzutów karnych, bowiem po regulaminowych 12 minutach obowiązywały remisy. Próbę nerwów lepiej wytrzymali goście reprezentujący VI-ligowy Płomień oraz Bydlin, który tym samym wyeliminował najwyżej sklasyfikowaną w tym towarzystwie Spójnię.

Mecz o najniższy stopień podium także zakończył się sensacyjnie. 1:1 i kolejne dodatkowe emocje. W decydującym momencie karnego strzelanego przez Dariusza Szewczyka obronił dobrze dysponowany Marcin Górka, a że Marcin Mróz przestrzelił, Sułoszowa mogła cieszyć się ze zdobycia 3. miejsca. Spotkanie finałowe nie miało większej historii. Trafienie Krzysztofa Kulawika na 2:0 w samej końcówce przypieczętowało sukces zespołu z Bydlina, który mimo,że grą nie zachwycił, to jednak konsekwencją i „zimną głową” pod bramkami rywali wywalczył sobie cenny tytuł. Do następnego roku to piłkarze Legionu będą panowali wśród LZS-ów.

Po ostatnim starciu nastąpiła dekoracja, podczas której pamiątkowe puchary i dyplomy najlepszym drużynom wręczył wicestarosta Powiatu Olkuskiego, Henryk Kieca.

Zwycięski zespół z Bydlina wystąpił w składzie: Łukasz Wiśniewski, Dawid Gorgoń – Sławomir Janikowski, Jarosław Mól, Krzysztof Kulawik, Radosław Wdowik, Mateusz Demarczyk, Krzysztof Osowski, Krzysztof Kocjan.

Kolejność turnieju LZS:  1. Bydlin, 2. Jerzmanowice, 3. Sułoszowa, 4. Osiek, 5. Słowik, 6. Klucze, 7. Gołaczewy, 8. Wierzchowisko.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments