W ubiegłą niedzielę rundę jesienną definitywnie zakończyła I grupa olkuskiej B-klasy. Tabeli po ośmiu kolejkach przewodzi Błysk Zederman, który na przestrzeni przeszło trzech miesięcy przegrał tylko raz. Pozostałe siedem spotkań zawodnicy z Zedermana wygrali i w nagrodę zimę spędzą w fotelu lidera. – Musimy pamiętać, że sezon nie kończy się w listopadzie, a dopiero w czerwcu. Oczywiście mocno cieszymy się z naszej pozycji, ale do wymarzonej przez nas A-klasy droga jest jeszcze daleka – mówi prezes Błysku, Zbigniew Stach.

 

Już w poprzednim sezonie niewiele zabrakło, aby Błysk mógł cieszyć się z największego sukcesu w klubowej historii. Na nieszczęście działaczy, kibiców i samych zawodników, lepszy w dwumeczu barażowym okazał się Sokół Gołaczewy i to on pozostał w szeregach A-klasy. Już wtedy w Zedermanie głośno się jednak mówiło o sportowej złości, która efekty miała przynieść w niedalekiej przyszłości. Jak się rzekło, tak się stało. Błysk po raptem jednej wpadce na inaugurację sezonu w Zarzeczu, na rywali może patrzyć z góry. Szczyt tabeli to zarówno nagroda za dobrą postawę na boisku, ale także i obowiązek, bo od lidera zawsze wymaga się więcej niż od pozostałych drużyn. – Czeka nas dużo pracy przez okres zimowy, aby runda rewanżowa była równie udana jak ta jesienna. Marzymy o awansie, ale przede wszystkim chcemy podnosić swoje umiejętności sportowe jak i organizacyjne. A-klasa do której dążymy wymaga tego od nas – przyznaje prezes Stach.

Tegoroczne zasady awansów i spadków są nieco inne niż dotychczas. Wszystko przez utworzenie w sierpniu II grupy olkuskiej B-klasy, zrzeszającej zespoły z powiatu miechowskiego. Tym samym chętnych do awansu jest więcej niż zwykle. Promocję uzyskają jedynie zwycięzcy poszczególnych tabel. Zajęcie drugiego miejsca nie będzie już uprawniało do gry w barażach. – To istotna zmiana, która mobilizuje jeszcze bardziej. Prowadzimy, ale nasza przewaga nad Piliczanką II i Strumykiem Zarzecze jest niemal symboliczna. Jeden przegrany mecz może oznaczać zmianę na szczycie – dodaje Zbigniew Stach.

Faktycznie, rezerwy V-ligowej Piliczanki oraz ambitna drużyna z podwolbromskiego Zarzecza, do lidera z Zedermana tracą zaledwie trzy punkty. Zdecydowanie większa różnica dzieli prowadzącą trójkę od reszty stawki. – Wydaje się, że to właśnie między tymi trzema zespołami rozegra się walka o awans. Strumyk bardzo chce wrócić na boiska A-klasy, Piliczanka może liczyć na wzmocnienia ze strony zawodników z ligi okręgowej. Zederman natomiast ma młody i perspektywiczny zespół, który niesamowicie się rozwinął w ostatnim czasie – komentuje sytuację prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, Bolesław Ściepura. Pokrzepiające słowa prezesa olkuskiej centrali piłkarskiej w Błysku cieszą, ale jednocześnie dają motywację do dalszych działań. – Zauważamy progres. Gramy lepiej niż kiedyś, mamy dużo więcej pomysłów i chęci do ich realizacji. Oprócz drużyny seniorskiej dysponujemy też zespołem juniorów starszych. Przymierzamy się także do utworzenia grupy młodzików. Nasza młodzież garnie się do piłki – przekonuje klubowy sternik

Jak wyglądają plany Błysku na najbliższe miesiące? Nie różnią się zbytnio od innych klubów. Najpierw odpoczynek, później powrót do treningów i szlifowanie formy. Przed działaczami też sporo pracy. Piłkarski Zederman potęgą finansową na pewno nie jest, dlatego też w klubie i całej miejscowości nagłaśnia się akcję 1% dla Błysku. – Pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przed rokiem powiodła się. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność klubu. Pragnę podziękować wszystkim darczyńcom, jak i każdej postaci z osobna, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do rozwoju naszego klubu – kończy wdzięczny prezes Stach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gskmvnm
gskmvnm
11 lat temu

Boisko nie gra i takie same warynki są dla gospodarza jak i dla gościa . p 😛

chyba
chyba
11 lat temu

Jeśli dobrze mnie pamięć nie myli to boisko w Zedermanie było „remontowane” z jakiś zewnętrznych pieniędzy. Było chyba przez jakiś czas zamknięte.

wierny Błyskowi K14
wierny Błyskowi K14
11 lat temu

„nie macie boiska na A klase, najpierw zrobić boisko jak w Gorenicach potem awanse” Spoko ,fajnie. nie kazdy ma sponsorow, ktorych stac na odremontowanie boiska, robimy co sie da by murawa wygladala jak najlepiej. Czy myslicie ze nam sie gra dobrze na tej nawierzchni? Czyli zdaniem Pana „ehhhh” nie mozemy grac w A-klasie? przez boisko,a nie wiesz ze nasza milosc do pilki jest wieksza od awansow i pieniedzy,ktore ciagna niektorych pilkarzy A i B k lasy do zmiany barw klubowych. My gramy dla siebie i dla naszych kibicow by ich zadowolic-nie zawsze piekna gra, ale walka do konca.!!!

A-klasa
A-klasa
11 lat temu

Życzę wam awansu,ale boiska waszego nie powinni dopuścić do rozgrywek w A-klasie,najgorsze boiska są w Wielmoży i Chechle a niestety wasze jest dużo gorsze od tych wymienionych. Popatrzcie na boiska w Żarnowcu,Miechowie.Trzyciążu,Bukownie,Wierbce,Gorenicach w porównaniu z waszym to jest różnica 10 klas 😳

maly
maly
11 lat temu

Nawet silna Barcelona Zedermana nie pokona!!! 😆

ehhhh
ehhhh
11 lat temu

nie macie boiska na A klase, najpierw zrobić boisko jak w Gorenicach potem awanse