waszeinterwencje

Latem w kilku punktach Olkusza zamontowano pojemniki z workami na psie odchody. Jeden z naszych Czytelników dosadnie wyraził swoją opinię na temat braku szerszej informacji o tej inicjatywie oraz zerowym zainteresowaniu straży miejskiej zanieczyszczonymi przez psy trawnikami. Czy worki sprawdzą się w naszym mieście?

– Ostatnio zauważyłem piękną skrzynkę, z której można pobrać worek na psie odchody. Wydaje się to być bardzo cenna inicjatywa władz miejskich, które próbują nadążyć za wielkimi miastami w dbaniu o czystość naszych terenów zielonych. Niestety, pojemnik na worki jest pusty i widać, że nikt go nie serwisuje. Chyba ktoś z rajców wyszedł z założenia, że jak musi stać, bo tak wypada, to niech stoi… a czemu nie – stać nas! A gdzie jest kampania informacyjna władz miejskich, że skończyły się czasy srania naszych pupili byle gdzie? Czy jest ktoś, kto monitoruje stan worków i regularnie je uzupełnia? Miasto postanowiło nam zafundować worki. Czy te pieniądze nie pójdą na marne, bo straż miejska i tak nie reaguje na sranie psów byle gdzie? Mieszkam naprzeciwko parku przy ul. Mickiewicza. To największa sralnia w mieście, wszyscy udają, że tego nie widzą. Strażników miejskich nie interesuje ten śmierdzący problem – więc po co te worki? Chyba, żeby uspokoić sumienie władz… – napisał do nas Czytelnik.

 

Pojemniki z wo0 worki na psie odchodyrkami są własnością Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Przedstawiciele magistratu twierdzą, że w zakresie sprzątania po czworonogach niezbędna jest współpraca z mieszkańcami.  – Dystrybutory, o których pisze czytelnik „Przeglądu Olkuskiego”, są serwisowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Stan dystrybutorów kontrolowany jest systematycznie, a worki uzupełniane każdorazowo w przypadkach stwierdzenia takiej potrzeby. Informacje od mieszkańców mogłyby dodatkowo usprawnić uzupełnianie worków, dlatego prosimy zgłaszać tego typu przypadki do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dystrybutory pojawiły się w te wakacje w różnych punktach miasta odwiedzanych przez mieszkańców spacerujących z psami. Jest to akcja pilotażowa. Jeśli przyniesie oczekiwane efekty, to w przyszłości zostaną zamontowane kolejne pojemniki z workami na psie odchody. Dystrybutory są widoczne, zamontowane tuż przy chodnikach, a oznakowanie i opis nie powinny budzić najmniejszych wątpliwości co do ich przeznaczenia, stąd akcja informacyjna wydaje się w tym przypadku całkowicie zbędna. Nieprawdą jest, że straż miejska nie reaguje na wskazane przez czytelnika nieprawidłowości. Schwytanie właściciela psa, który nie sprząta po swoim pupilu, znacznie utrudnia fakt, że strażnicy mogą wykonywać swe obowiązki wyłącznie w mundurach i poruszać wyłącznie oznakowanymi radiowozami, co czyni ich z daleka rozpoznawalnymi. Interwencje dotyczące właścicieli psów nie sprzątających po swych czworonogach najczęściej podejmowane były na podstawie zgłoszeń – wyjaśnia rzecznik prasowy olkuskiego urzędu gminy Jarosław Medyński.

A co do powiedzenia w tej sprawie mają sami strażnicy? Zapytaliśmy ich, jak czesto zgłaszane są interwencje zwiazane z zanieczyszczaniem trawników i chodników przez czworonogi oraz czy park i tereny zielone są regularnie kontrolowane pod tym kątem. – W ostatnim czasie – mam na myśli co najmniej kilka minionych miesięcy – nie było zgłoszeń dotyczących psich odchodów. W tym okresie nie nałożono żadnego mandatu karnego. Strażnicy miejscy patrolują park miejski i inne tereny w obrębie miasta, jednak ze względu na rozległość obszaru oraz zadania, które wykonują na przykład w wyniku zgłoszeń w innych sprawach, niekoniecznie są to kontrole systematyczne – mówi komendant olkuskiej straży miejskiej Waldemar Choczaj.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariano Italiano
Mariano Italiano
11 lat temu

Każdy właściciel ma obowiązek sprzątać po swoim zwierzęciu bez względu na to czy to pies, kot czy koń. Tylko świnia nie sprząta po swoim pupilu. Odchody zwierząt można wrzucać do normalnego kosza na śmieci.

przodownik
przodownik
11 lat temu

Mój Azor jak chce kupę to podnosi pokrywę od kanalizacji i wali w nią jak w porcelanę. Czasem tylko zdarza mu się przejechać podwoziem po asfalcie by powycierać na nim resztki z pod ogona, bo to szkolony jest pies. Takich psów nam trzeba jak Azor, bo od nich zależy czy droga po której kroczymy będzie taka zasrana jak obecnie.

Spacerowicz
Spacerowicz
11 lat temu

Czytałeś dokładnie co napisałem główny syf robią LUDZIE.

Alejka spacerowa
Alejka spacerowa
11 lat temu

[quote name=”Spacerowicz”]Tak, tylko kupy i kupy w parku, ja tam jestem często mój pies się tam nie załatwia (może nie lubi)…[/quote]
Jasne jasne! Twój piesek nie sra, tamtej pani suczka też nie, tamtego pana wilczurek nie i dupelek parki co idzie za panem z wilczurkiem też nie. Wszystkie pieski załatwiają swoje potrzeby w toalecie przed wyjściem na spacer. Ciekawe kto?
Ale ja wiem kto! W olkuskim parku srają Koterski i Kondrat.

bolek
bolek
11 lat temu

Prawda jest taka, że ludzie są gorsi od psów. Jak ktoś nie ma kultury to skrzynki z workami mu nie pomogą a psy się za nich będą wstydzić. Pies jakby mógł to by po sobie posprzątał. Człowiek jakby się w domu w dużym pokoju zesrał to pewnie też. Ale park miejski to już inna sprawa. Tutaj psy pod nadzorem właścicieli srają bezkarnie. Oczywiście, że każdy właściciel musi psa wyprowadzić na dwór codziennie.ale o sprzątaniu to już nie ma mowy. W miastach XXI wieku mamy mało zieleni. I jest ona dla ludzi a nie dla zwierząt. W parkach i piaskownicach bawią się dzieci. Weszliśmy do Europy ale słoma z butów to nam wystaje po pachy 🙂

Spacerowicz
Spacerowicz
11 lat temu

O takich jak ty właśnie PAJACY chodzi Brajan.

Żywot Brajana
Żywot Brajana
11 lat temu

[quote name=”Spacerowicz”]Tak tylko kupy i kupy w parku ja tam jestem często mój pies się tam nie załatwia(może nie lubi) ale myślę, że o wiele gorsze są łebki, które piją hałasują śmiecą jak popadnie i sikają ludziom na ogrodzenia… OJ DEJCIE SE SPOKÓJ[/quote]
Nie podoba się nie czytaj! 😆

Spacerowicz
Spacerowicz
11 lat temu

Tak tylko kupy i kupy w parku ja tam jestem często mój pies się tam nie załatwia(może nie lubi) ale myślę, że o wiele gorsze są łebki, które piją hałasują śmiecą jak popadnie i sikają ludziom na ogrodzenia, a ci wspaniali starsi co im tam te kupy tak przeszkadzają to rzucają wszędzie kiepy i nie potrafią przejść pięciu metrów do kosza tylko buch na trawkę ale biegający piesek to OKROPNE ZŁO najlepiej zabić przecież ta straszna kupa czasem nie zauważona przez właściciela a czasem po prostu się nie chce różnie bywa zniszczy środowisko. OJ DEJCIE SE SPOKÓJ

ela
ela
11 lat temu

A gdzie kosze na te kupy? Nie wszędzie są pojemniki na śmieci i zbierając po swoim psie idziesz z tą kupą przez pół miasta.

KKKKKKKKKKKK
KKKKKKKKKKKK
11 lat temu

JASNE!! GDZIE SA WORKI?
NIE OD DZISIAJ WIADOMO ZE NAWET ZASRANE WORKI NA PEWNO SIĘ KOMUŚ PRZYDAJĄ!!!! („3-5 zl w kieszeni!!) DOPÓKI POLSCY OBYWATELE NIE NAUCZA SIĘ SZANOWAĆ WSPÓLNEGO MIENIA -JAK BY NIE BYŁ- TO NIC SIĘ NIE UTRZYMA!!!
A WŁAŚCICIELE PSÓW POWINNI SIĘ POCZUWAĆ DO ZBIERANIA KUP ICH PUPILKÓW!!! JESZCZE CHWILE A I ZNÓW PO ZIMIE ZAISTNIEJE NIEUNIKNIONE NIEBEZPIECZEŃSTWO ŚMIERDZĄCYCH PSICH MIN!!!!! 😡

Grzybiarz
Grzybiarz
11 lat temu

[quote name=”olk”]Komentarz został usunięty.[/quote]
Hola hola, „sranie” psia rzecz, ale „sranie” gdzie popadnie już nas wszystkich. Może i śmierdzący ale bardzo ważny temat, Pani Wiolu proszę się nie przejmować tylko dalej pisać, do skutku, to na pewno komentarz jakiejś leniwej i bezmyślnej właścicielki lub właściciela czworonoga która nie potrafi schylić się i posprzątać po swoim pupilu. Gdybym był psem nie chciałbym takiego opiekuna, wstydziłbym się za niego, hauuuuuuuu! 🙁

Na marginesie.
Na marginesie.
11 lat temu

Jak zdobyć film „Mondo cane”?

pavv
pavv
11 lat temu

Strażacy miejscy interweniują tylko wobec osób starszych, których się nie boją.