final othpn

Za nami kolejna edycja Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, organizowanego do spółki przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z olkuskim Podokręgiem Piłki Nożnej. Podobnie jak przed rokiem, w Wielkim Finale tej sportowej imprezy zmierzyły się zespoły Cor Tu i Financity Kraków, ale tym razem to miejscowa drużyna okazała się zdecydowanie lepsza. Wynik 6:0 w meczu o złoto można uznać za piłkarski nokaut. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu, Cor Tu przełamało dwuletnią dominację gości ze stolicy Małopolski.

Po rundzie eliminacyjnej wiadome było jedno – że wśród ośmiu finalistów pozostali tylko najlepsi. Znawcy futbolu po cichu wskazywali faworytów, ale sport już nie jeden raz pokazał, że nie ma w nim żadnych pewniaków, a na zwycięstwo trzeba sobie solidnie zapracować. Dlatego też do niedzielnych finałów OTHPN przystąpili maksymalnie skoncentrowani. Grupę A rozpoczęło spotkanie pomiędzy Cor Tu a Drewnianymi Magikami. Wątpliwości nie było, 4:1 wygrali ci pierwsi i tym samym rozpoczęli marsz ku zwycięstwu, potykając się tylko raz i to też tak tylko połowicznie, bo w meczu przeciwko Klucze Team, Cor Tu zanotowało remis. Podrażnieni tym faktem „ligowcy” niepowodzenie odbili sobie niedługo później, gromiąc 12:0 wcale przecież nie taki słaby Antrans. Równie przekonująco swoją grupę wygrali „finansiści”, którzy w trzech spotkaniach zdobyli komplet dziewięciu punktów. 6:0 wygrali z Bez Nazwy, 2:1 pokonali Furorrę, by na koniec rywalizacji 4:2 zwyciężyć Dajcie Nam Wygrać. Tym sposobem Cor Tu i Financity Kraków zapewnili sobie miejsce w najważniejszym turniejowym spotkaniu. W Finale Pocieszenia, którego stawką był brąz, naprzeciwko siebie stanęły ekipy Dajcie Nam Wygrać i Klucze Team. Wygrała młodość, w stosunku 2:0. Na zakończenie trzydniowej imprezy (dwa dni eliminacji i faza finałowa) doszło do starcia odwiecznych rywali. Krakowianie w ostatnich dwóch latach okazywali się nieznacznie lepsi od Sławka Dudy, Tomka Jarosza, Patryka Kiczyńskiego itd., przed rokiem triumfując dopiero po serii rzutów karnych. Tym razem spodziewanych emocji nie było. Cor Tu już do przerwy prowadziło 2:0, by po zmianie stron dołożyć jeszcze kolejne cztery bramki. – Spodziewałem się zwycięstwa naszych zawodników, lecz nie sądziłem, że skończy się aż takim pogromem. Tym większe słowa uznania i gratulacje pod adresem Cor Tu – mówił tuż po dekoracji najlepszych zespołów prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, Bolesław Ściepura.

Tak wysokie zwycięstwo pozwoliło Sławkowi Dudzie zostać Królem Strzelców turnieju, choć w do drużyny dołączył dopiero w dniu fazy finałowej. Warto przypomnieć, że wychowanek IKS-u Olkusz, a obecnie jeszcze zawodnik Przeboju Wolbrom, jest bardzo bliski angażu w I-ligowym GKS-ie Katowice. Cały zespół Cor Tu był złożony niemal w całości z lokalnych „gwiazd” futbolu. Wspomniane zostały już nazwiska Jarosz czy Kiczyński. Nie sposób też nie odnotować obecności chociażby Jarosława Raka, żyjącej legendy piłkarskiego Wolbromia.

Pozostałe indywidualne wyróżnienia powędrowały do Łukasza Szymanowskiego z Financity Kraków (Najlepszy Zawodnik) i Kamila Witmajera (Najlepszy Bramkarz). Na pierwsze cztery zespoły oprócz medali i dyplomów, czekały także nagrody pieniężne ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pierwsza czwórka OTHPN Olkusz 2013r.
1. Cor Tu
2. Financity Kraków
3. Dajcie Nam Wygrać
4. Klucze Team

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:35471}{joomplu:35489}{joomplu:35505}{joomplu:35550}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze