cd5

12 sierpnia o 18.00 w MOK – Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej zgromadził się tłum melomanów. W ramach cyklu Koncertów kameralnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury zagrał tego dnia Cracow Guitar Quartet. To kolejny kwartet po smyczkowym i saksofonowym, którego olkuszanie mieli możliwość posłuchać.

W imieniu Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury zebranych powitała i zaprosiła na niezwykłe muzyczne przeżycia Joanna Mączka.
Miłosz Mączyński, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski i Mateusz Puter to związani z Krakowem artyści, od jedenastu lat odnoszący jako czołowy polski zespół gitarowy sukcesy w kraju i za granicą. W 2009 roku otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji. W rok później ukazała się ich płyta From Ballet to Tango, która zyskała doskonałe recenzje w prasie muzycznej wielu krajów.

cg1

Cztery gitary klasyczne i magia muzyki – słuchacze odbyli pełną wzruszeń podróż przez epoki, gatunki muzyczne i świat.
Wprowadzenie przed każdym cyklem utworów uruchamiało wyobraźnię i pozwalało głębiej przeżywać piękno muzyki. Od tańców dworskich Michaela Praetoriusa przez utwory Luigiego Boccheriniego oraz Leo Brouwera, współczesnego kompozytora pochodzącego z Kuby, po Modesta Musorgskiego i Tańce Brazylijskie Celso Machado.

cg3

Dzięki Brouwerowi spacerowaliśmy w deszczu i burzy, a z Musorgskim i Rimskim-Korsakowem spędziliśmy noc na Łysej Górze, na sabacie czarownic, w towarzystwie piekielnych duchów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło…

cg6

Zachwyceni słuchacze owacjami na stojąco wyprosili bis. Entuzjastycznie bił brawo również najmłodszy meloman, dwuletni Antek.
Po zakończonym koncercie można było porozmawiać z muzykami i kupić ich płytę, aby i w domu odtworzyć ten niezwykły klimat.

MOK Olkusz

cg2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze