P1010013

W piątek w olkuskim Klubie „Przyjaźń” na Pakusce wielbiciele poezji Ireny Włodarczyk spotkali się na wieczorze autorskim poświęconym najnowszemu tomikowi wierszy poetki, zatytułowanemu „Dniem i nocą w Aniołowie”. Było to kolejne spotkanie promujące niniejsze wydawnictwo. Pierwsze odbyło się w lutym w Miejskim Ośrodku Kultury.

Najnowszy tom wierszy Ireny Włodarczyk został wydany przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. Jak przyznała autorka, powstanie książki jest ściśle związane z jej wyprowadzką z blokowiska i zamieszkaniem w domu z ogrodem. To właśnie przeżycia towarzyszące przeprowadzce do wymarzonego domu zostały utrwalone w nowo wydanej publikacji. To ten dom stał się tytułowym Aniołowem i to właśnie w nim autorka odnalazła szczęście i spełnienie.

Publikacja jest bogato ilustrowana zdjęciami wykonanymi przez Irenę Włodarczyk oraz fotografa Andrzeja Karonia. Można na nich zobaczyć nie tylko wnętrze „Aniołowa”, ale również otaczający go piękny, ukwiecony ogród. Świat Aniołowa tworzą bowiem przedmioty – jak choćby stary kredens, szafa, piec i oczywiście niezliczone figurki aniołów, które poetka od wielu już lat gromadzi. Poza przedmiotami czytającego te wiersze otacza także przyroda, z jej nieuchwytnym pięknem i zmiennością. I to również ona jest powodem do snucia refleksji nad światem, przemijaniem i upływem czasu.

Do Klubu „Przyjaźń” przybyło wiele osób, którym bliski jest poetycki świat Ireny Włodarczyk. Z koncertem poezji śpiewanej wystąpiła grupa instrumentalno-wokalna pod kierunkiem Franciszka Dudka, a całe spotkanie poprowadził Marcin Tomsia. Organizatorzy wieczoru: Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich oraz Centrum Seniora w integracji z młodzieżą.

P1010012

P1010017

P1010005

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze