W najbliższą sobotę, 12 października, w Bukownie i Bolesławiu odbędą się eventy prozdrowotne przypominające kobietom, że rak piersi jest chorobą, która może dotknąć każdą z nich, a wczesne jej rozpoznanie daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Edukacja zostanie połączona z wspólną zabawą. Zobaczcie, co przygotowały poszczególne gminy w ramach Międzynarodowego Miesiąca Walki z Rakiem Piersi, jakim jest właśnie październik.

 

BUKOWNO

Festyn Zdrowotny „MAMMOGRAFIA…warto o niej pamiętać!” rozpocznie się o godzinie 11:30 na placu przy Urzędzie Miejskim w Bukownie. W programie przewidziano między innymi: bezpłatne badania mammograficzne wykonywane przez krakowskie Centrum Medyczne „Maszachaba” w mobilnej pracowni, prezentacje samokontroli piersi na fantomie, zumbę na świeżym powietrzu, promocję zdrowego stylu życia, konsultacje lekarskie ze specjalistami czy też przejazd zabytkowych samochodów.

BOLESŁAW

Mieszkanki Bolesławia i okolic są zaproszone na spotkania profilaktyczne do Parku przy dworku. O godzinie 10:00 rozpoczną się koncerty i prelekcje. O 10:30 odbędzie się festiwal tańca „Tańcz dla zdrowia” prowadzony przez agencję „La Cultura”. O 11:00 zostanie odczytany apel. Do bolesławskiego miasteczka zdrowia również przyjedzie kolumna zabytkowych samochodów, a panie będą mogły nauczyć się prawidłowego samobadania piersi na fantomie.

Organizatorami odbywających się równolegle w Bukownie i Bolesławiu imprez są: Stowarzyszenie „Zielone Światło”, Burmistrz Miasta Bukowno, Wójt Gminy Bolesław, Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie, Centrum Kultury w Bolesławiu.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Przegląd Olkuski”.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o