turniej1

Drukarz Warszawa został zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Charytatywnego dla chłopców z rocznika 2008, o organizację którego do spółki z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji postarał się Olkuski Klub Sportowy „Słowik”. Triumf młodych piłkarzy ze stolicy był przekonujący, tak samo jak główne przesłanie imprezy, która nie tylko bawiła, ale także stała się okazją do pomocy rodzinie 15-letniego Krzysztofa Cieśli, podopiecznego Dolnośląskiej Fundacji Ochrony Zdrowia.

,,Słowik” dla 15-latka cierpiącego na artrogrypozę i zespół wad wrodzonych grał już kilka razy. Tym razem powodem spotkania na boisku pod nazwą „Słowik Pomaga” była potrzeba szybkiego zakupu krzesła na torze krzywoliniowym, które pomoże chłopcu i jego najbliższym w pokonywaniu trzech pięter, które dzielą rodzinę Cieślów od ich mieszkania w boku. Ceny takiego sprzętu zaczynają się od 25 tysięcy złotych. To dużo, biorąc pod uwagę obecną sytuację rodziny. Po raz kolejny okazało się jednak, że środowisko sportowe jest czułe na potrzeby innych. W wyniku licytacji atrakcyjnych fantów udało się zebrać przeszło 6 tys. zł, a dodatkowo na zaproszenie OKS-u odpowiedziały najlepsze młodzieżowe akademie piłkarskie w kraju. W jednym miejscu pojawiły się zespoły warszawskiego Drukarza prowadzonego przez Gerarda Jaszczaka, selekcjonera Reprezentacji Polski U-21 w futsalu, wrocławskiego Śląska i Olympicu, Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze, Cracovii i GKS-u Katowice.

Nie zabrakło oczywiście także gospodarzy turnieju, zespołu Słowika. Młodzi olkuszanie wypadli dobrze, w szczególności w pierwszej fazie zmagań, kiedy to po 5:0 ograli zarówno Ruch, jak i „Pasy”. Porażka z Olympiciem nie mogła już nic zmienić. Podopieczni Macieja Mroza i tak awansowali do najlepszej czwórki. Miejscowi w rywalizacji o podium musieli się zmierzyć z Drukarzem. Skończyło się na minimalnej porażce Słowików 0:1, choć biorąc pod uwagę boiskowe wydarzenia najsprawiedliwszym rozstrzygnięciem byłby remis. Szczęście sprzyja jednak lepszym, a że warszawianie rzeczywiście byli w niedzielę najlepsi pokazały kolejne spotkania, z których również wyszli zwycięsko. O ich wygranej w turnieju zadecydował pojedynek ze Śląskiem, wygrany 1:0.

turniej2

– Poziom i organizacja turnieju stały na naprawdę imponującym poziomie. Ogromne gratulacje dla organizatorów. To nasza pierwsza wizyta w Olkuszu, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Chętnie tutaj wrócimy, dla tej atmosfery naprawdę warto. Wszyscy udowodnili, że piłka nożna może i powinna łączyć. Krzysiu, trzymamy za Ciebie mocno kciuki! – mówił tuż po odebraniu głównej nagrody (okazałego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz) trener Drukarza, selekcjoner Gerard Juszczak.

W trakcie imprezy, nad którą honorowy patronat objął burmistrz Roman Piaśnik, zebrano łącznie nieco ponad 6 tys. złotych, z czego najwięcej podczas licytacji koszulki Wisły Kraków z autografami wszystkich zawodników pierwszego zespołu. Cała kwota już niebawem trafi na fundacyjne konto chłopca. Rodzina Cieślów może liczyć na dodatkowe wsparcie. O swojej ofiarności zapewnili też właściciele olkuskich firm, a więc kolejne pieniądze trafią na zakup tak bardzo przecież potrzebnego krzesła, zastępującego chłopcu windę.

Ostatecznie na podium oprócz Drukarza, znalazły się zespoły z Wrocławia. Olympic wyprzedził Śląsk, a czwarte miejsce przypadło Słowikowi. Dalsze lokaty zajęły drużyny Górnika Zabrze, chorzowskiego Ruchu, GKS-u oraz Cracovii. Najlepszym zawodnikiem turnieju został… Krzyś Cieśla. Wybór wywołał wiele wzruszeń ale i głośny aplauz ze strony widowni i wszystkich ekip.

turniej3

Było to zwieńczenie całego dnia, bowiem warto wspomnieć, że turniej rocznika 2008 był co prawda głównym, ale jednocześnie trzecim z kolei punktem całodziennej imprezy. Rozpoczął ją miniturniej Skrzatów, czyli przedszkolaków. Wygrał Słowik. Potem na parkiecie pojawiły się reprezentacje FC Liverpool (klubu kibica „The Reds”), a także Gwiazdy Sportu ziemi olkuskiej. Bezapelacyjnie lepsi byli ci drudzy.

Całą imprezę uzupełniły występy tancerzy ze Szkoły Tańca Wena.

Organizatorzy: Olkuski Klub Sportowy „Słowik”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Sponsorzy: Orlen Oil sp. z o.o. – producent środków smarnych, MAX-TRANS, INTERMAG – producent nawozów, Kik-Bus, SUPERDREW – producent drzwi i okien z drewna, DWOREK – producent kotłów c.o., SCHNEIDER Electric – producent włączników, sklep motoryzacyjny FIJAMOT, biuro podróży – Wakacyjny Świat, hurtorwnia napojów GOLD-MAX, Eurocash, Toral, Cukiernia Capri, Euromaster, Pablo Sport, pizzeria FAN, ILZA – hurtownia artykułów spożywczych, Prestige, Keeza – producent odzieży sportowej.

Honorowy Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

Patron medialny: Przegląd Olkuski

Fot. Łukasz Dwornik

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze