Już po raz siódmy lekkoatleci ze szkół rywalizowali w biegach, skoku w dal czy rzucie kulą. Imprezy rozgrywano w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”, organizowanych przez Klub M.U.K.S. „Ilkus” Olkusz.
Na tegoroczną edycję zaplanowano 10 spotkań, jednak dwa z nich nie odbyły się z powodu niesprzyjającej pogody. W klasyfikacji końcowej, po zsumowaniu wszystkich punktów, wyłoniono po trzy najlepsze zawodniczki i zawodników w każdej z kategorii wiekowych. Zakończenie i wręczenie dyplomów dla najlepszych odbyło się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych zwyciężyła Ada Szpringer z SP 4, przed Jaśminą Wolczyńską z SP 5 i siostrami Natalią i Julią Szczepanek z SP 3.

Wśród gimnazjalistek pierwsza lokata przypadła Aleksandrze Krężel z Gim. w Wolbromiu, druga Wioletcie Nowak z Gim. nr 2, a trzecia Klaudii Czopek z Gim. nr 4. W gronie najstarszych zawodniczek ze szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyła Beata Grzybowska z ZS nr 3, a dwie kolejne pozycje zajęły Magdalena Goraj z AS Sosnowiec oraz Sabina Durańska z I LO.
Wśród chłopców ze szkół podstawowych najlepszy okazał się Maciej Nowak z SP 4. Drugie miejsce zajął Mikołaj Frej z SP 4, a trzecie Sławomir Beznosik i Marcin Cembrzyński. W kategorii gimnazjów zwyciężył Michał Danecki z Gim. w Bolesławiu, przed Kacprem Bielatem z Gim. nr 3 i Szymonem Kuną z Gim. w Bolesławiu. Tomasz Smółka z I LO zajął pierwszą lokatę w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a kolejne dwa miejsca przypadły Michałowi Oczkowskiemu z ZS nr 3 i Marcinowi Ślęzakowi z II LO.
Impreza współfinansowana była przez UMiG Olkusz oraz wsparta organizacyjnie przez MOSiR Olkusz.