2003 trampkarz hala

To był bardzo pracowity weekend dla młodych piłkarzy olkuskiego Słowika, którzy na dobre rozkręcili się po krótkiej przerwie świątecznej. Z dwunastu grup treningowych, gdzie naukę futbolu na co dzień pobiera ponad 250 chłopców i dziewczynek, w różnych miejscach Małopolski i Śląska zagrało aż siedem. Większość wróciła z tarczą, a więc z turniejowym podium i zwycięstwami w meczach kontrolnych.

– Za nami pierwszy tak aktywny weekend w 2018 roku. Zagrali niemal wszyscy – jak to w sporcie bywa z różnym efektem, ale z pewnością nie mamy się czego wstydzić – ocenia Rafał Pięta, prezes Słowika.

Pierwszy sukces mają za sobą Trampkarze. Podopieczni Daniela Żmudki zdobyli Halowe Mistrzostwo Podokręgu Olkusz w swojej kategorii wiekowej, w drodze po tytuł odnosząc komplet zwycięstw. Także w sobotę niezwykle udaną rywalizację w ramach turnieju OSHEE Cup w Krakowie rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2007. Orliki OKS-u z sześciu spotkań wygrali pięć, tylko raz dzieląc się punktami z Unią Tarnów, co zapewniło im niedzielny udział w lepszej grupie. Tam również nie znaleźli pogromcy, ostatecznie plasując się jedynie za plecami BKS-u Warszawa. Sobota była też niezwykle aktywna dla zespołu z rocznika 2009, który w Sosnowcu pojawił się na zaproszenie miejscowego Zagłębia. Przegrał tylko z najlepszym w całej stawce Gwarkiem Zabrze, a zmagania zakończył tuż za podium. Tego samego dnia do Oświęcimia zawitali natomiast gracze z rocznika 2008. Sparing z tamtejszą Unią ekipa prowadzona przez Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Niedzielne dobre wiadomości dla Słowika rozpoczęła najmłodsza grupa trenująca w klubie, a więc ta złożona z graczy urodzonych w 2011 i 2012 roku. Skrzaty dzielnie spisały się w Skale, skąd wróciły z dodatnim meczowym bilansem. Drużyna o rok starsza U-8 gościła za to w Częstochowie, gdzie do zajęcia 3. miejsca zabrakło jej nie tyle umiejętności co szczęścia, bowiem olkuszanie podium z KKS Katowice przegrali po zawsze loteryjnych rzutach karnych. Na zakończenie dnia nadeszła natomiast radosna nowina ze Skotnik, gdzie najstarsi w całym Słowiku Juniorzy Młodsi nie dali szans swoim rówieśnikom z Pogoni Kraków gromiąc ich 13:0.

Do tego wszystkiego w olkuskim klubie wszyscy mocno ściskają kciuki za 13-letnią Kingę Seweryn, która od soboty przebywa w Bydgoszczy na Zimowej Akademii Młodych Orlic, będącej zgrupowaniem kadry narodowej dla najmłodszych piłkarek w naszym kraju.

– Styczeń to dla nas wbrew pozorom bardzo intensywny czas. U nas praca wre przez cały rok. Zimą trenujemy z taką samą częstotliwością jak w innych miesiącach. To bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju młodego zawodnika. Ostatnie tygodnie przyniosły nam nie tylko moc pozytywnych wyników sportowych, ale także dobrych wiadomości ekonomicznych. Pragnę serdecznie podziękować za zaufanie miejskim radnym, a przede wszystkim burmistrzowi. Kolejna dotacja na działalność klubu sprawi, że będziemy mieli okazję jeszcze lepiej wypełniać swoje obowiązki, co jest równoznaczne z tym, że i wieść o Olkuszu nieść się będzie po całkiem nowych zakątkach kraju – dodaje Rafał Pięta.

Dodatkową radością dla klubowych działaczy jest także fakt, że klub zyskuje nowy przyjaciół, także tych ekonomicznych. Do coraz większej rodziny Słowika w ostatnim czasie dołączyli: Rafał Mirek z Gastroprodukt, który wziął pod swoją opiekę zespół Trampkarzy, Karolina Aronsson ze swoim Baby Landem patronuje rocznikowi 2007, natomiast przedsiębiorstwo GRC Beton aktywnie włączyło się w rozwój 10-latków z grupy Żaków.

Miniony weekend Słowika:
U-17 (Juniorzy Młodsi) – wygrany wyjazdowy sparing z Pogonią Kraków,
U-15 (Trampkarze) – Tytuł Halowego Mistrza PPN Olkusz 2018 r.,
U-11 (Orliki) – 2. miejsce podczas OSHEE Cup dla rocznika 2007,
U-10 (Orliki) – wygrany wyjazdowy sparing z Unią Oświęcim,
U-9 (Żaki) – 4. miejsce podczas Zagłębie Cup,
U-8 (Żaki) – 4. miejsce podczas Ajaks Cup,
U-7 (Skrzaty) – udział w turnieju w Skale.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iza
Iza
5 lat temu

Śmiechu warte. Klub ma zapewnić parkingi? Na czyim terenie?
Proponuję raczej Tobie, jako mieszkańcowi tamtejszych okolic – masz pełne prawo zacząć działać w temacie parkingów, powodzenia, społeczniku 😉
[quote name=”Piotr515″]Kiedy OKS Słowik zapewni miejsca parkingowe dla rodziców przywożących swoje dzieciaki na mecze i treningi? Nie dość, że mieszkańcy pobliskich bloków nie mają wtedy gdzie zaparkować, to jeszcze chodniki i częściowo ulice Rataja i Ściegiennego zapełnione są wtedy zaparkowanymi samochodami.[/quote]

Nie
Nie
5 lat temu

[quote name=”Piotr515″]@Kibic1 Nie moja wina że jesteś niedorozwinięty i nie nie rozumiesz, że jak się już robi coś takiego, to niech zapewnią te miejsca parkingowe, choćby po to żeby nawet część tych dzieci idących na zajęcia sportowe do Słowika mogła iść bezpiecznie po chodniku, a nie musiała część trasy iść po ulicy. Chyba dobrze wiemy jak jeżdzą kierowcy w tym mieście. Rozmowy telefoniczne podczas jazdy, jazda z nadmierną prędkoscią na drogach osiedlowych, nie włączanie kierunkowskazów, jazda po pijanemu i często bez uprawnień. Zresztą chodniki są po to, żeby piesi mogli po nich chodzić, a nie służą do parkowania aut. Dalej trzeba tłumaczyć?[/quote]
Kierowcy jeżdżą wszędzie tak samo, a nawet jeszcze gorzej. W tym mieście, kraju, i – zaskoczę tutaj może – na całym świecie. Jeśli chodzi o parkowanie – wywiadówka w szkole na Słowikach… Szkoła powinna zapewnić parkingi, bo przyjeżdżają „wieśniaki” i parkują dosłownie wszędzie… Takim ludziom jak Piotr515 zawsze będzie coś przeszkadzać bo po prostu „ten typ tak ma”. Sam w życiu nikomu nie zaszkodził, w niczym nie przeszkodził i trzeba powiedzieć – do rany przyłożyć.. Daj trochę na luz bo Ci człowieku żyłka pęknie..

Piotr515
Piotr515
5 lat temu

@Kibic1 Nie moja wina że jesteś niedorozwinięty i nie nie rozumiesz, że jak się już robi coś takiego, to niech zapewnią te miejsca parkingowe, choćby po to żeby nawet część tych dzieci idących na zajęcia sportowe do Słowika mogła iść bezpiecznie po chodniku, a nie musiała część trasy iść po ulicy. Chyba dobrze wiemy jak jeżdzą kierowcy w tym mieście. Rozmowy telefoniczne podczas jazdy, jazda z nadmierną prędkoscią na drogach osiedlowych, nie włączanie kierunkowskazów, jazda po pijanemu i często bez uprawnień. Zresztą chodniki są po to, żeby piesi mogli po nich chodzić, a nie służą do parkowania aut. Dalej trzeba tłumaczyć?

Kibic1
Kibic1
5 lat temu

A co to w ogóle za pytanie? Jakiś roszczeniowy Piotr515, któremu się coś pomieszało. Ciesz się, że ktoś organizuje zajęcia dla dzieci, bo wcale nie musi tego robić. Sprawę, która cię interesuje, załatw osobiście a nie w internecie. Zrób coś i pomóż w kwestii parkingu i innych wielu sprawach, nad którymi muszą panować osoby prowadzące Słowika. Między innymi dla twojego dziecka, aby bawiło się sportem. W krajach wysokorozwiniętych, za sport odpowiadają władze (np władze miasta). A u nas sport tworzą ludzie pasjonaci. Wspieraj ich więc i coś zrób.

slowiczek
slowiczek
5 lat temu

Samochody można zostawić na parkingu koło kontenerów i przejść się łaskawie 100 metrów

Piotr515
Piotr515
5 lat temu

Kiedy OKS Słowik zapewni miejsca parkingowe dla rodziców przywożących swoje dzieciaki na mecze i treningi? Nie dość, że mieszkańcy pobliskich bloków nie mają wtedy gdzie zaparkować, to jeszcze chodniki i częściowo ulice Rataja i Ściegiennego zapełnione są wtedy zaparkowanymi samochodami.