czytanie dzieciom 2016 1

Prawie pięćset dzieci wzięło udział w Czytaniu Dzieciom pod hasłem „Czarodziejskie baśnie”, które od 30 maja do 2 czerwca 2016 r. odbyło się w olkuskiej Bibliotece.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez olkuską Bibliotekę oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach zadania „Działania czytelniczo-teatralne Olkusza”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Promocja literatury i czytelnictwa: Partnerstwo publiczno-społeczne”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu.

 

 

Celem przedsięwzięcia, zorganizowanego w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, jest promowanie idei głośnego czytania dzieciom, wspieranie zdrowia emocjonalnego oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych wśród najmłodszych. Jest to najlepsza strategia wychowania myślącego, kulturalnego, ciekawego świata i emocjonalnie inteligentnego człowieka.

Do czytania dzieciom zaproszeni zostali znani przedstawiciele lokalnego środowiska, a zarazem osoby mające znakomity kontakt z dziećmi. Baśnie rosyjskie czytali najmłodszym pracownicy Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu: Emilia Kotnis-Górka, Michał Latos i Jacek Sypień.

czytanie dzieciom 2016 2

Poza tym dzieci rozwiązywały też różne ciekawe multimedialne zadania i zagadki związane m.in. ze znanymi im baśniami i legendami z klasyki literatury dziecięcej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali słodki poczęstunek, a szkoły i przedszkola pamiątkowe dyplomy.

W  wydarzeniu wzięły udział dzieci z Przedszkoli nr 4, 7 i 13 w Olkuszu, z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu i z Niepublicznego Przedszkola „DELFIN” w Olkuszu, a także uczniowie Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 4, 5, 9 i 10  w Olkuszu oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

czytanie dzieciom 2016 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze