czytelnicy pytaja

Chcesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie? Nie wiesz, do kogo się z nim zwrócić? Napisz do nas! Zachęcamy do zadawania pytań, które w imieniu Czytelników przekazujemy kompetentnym osobom. Odpowiedzi zamieszczamy na naszych łamach. Nie komentujemy odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Czytelnikom.

Ulica Krakowska to piękna ulica, która oprócz remontowanego Rynku jest wizytówką naszego miasta. Czy ta ulica musi być wielkim parkingiem dla właścicieli sklepów? A bywa, że i dla ich znajomych i klientów.

 

Odpowiada rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Jarosław Medyńśki:

Ograniczenia obejmujące wjazd i postój na ul. Krakowskiej zostały czasowo usunięte w związku z robotami prowadzonymi w Rynku. Zakres prac wykonywanych w ramach rewitalizacji olkuskiej Starówki obejmuje m. in. miejsca parkingowe, co spowodowało utrudnienia szczególnie odczuwalne przez właścicieli posesji i prowadzących działalność gospodarczą w obrębie ścisłego centrum miasta. Otwarcie ul. Krakowskiej ma na celu zrekompensowanie mieszkańcom tej niedogodności. Po zakończeniu rewitalizacji wcześniejsze ograniczenia na ul. Krakowskiej zostaną przywrócone.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
tez pieszykolopieszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tez pieszy
tez pieszy

Rzecznik rzecze prawde, tyle tylko, że co innego ograniczenia, znaczy znaki, a co innego ich egzekwowanie, ot co. Z drugiej strony wszędzie na deptakach gdzie są sklepy zaopatrzenie i właściciele mogą wjeżdżać, nie ma się na co obruszać, byle przegięć nie było

kolo
kolo

pieszy ma rację – parking pod Victorią jest zawsze pusty a stamtąd na rynek jest 300m spacerku – dobrze zrobi każdemu.. Wstawić słupki na wlocie Krakowskiej i koniec … Nawet sklepikarz bedzie zadowolony jak sie przeleci z towarem – sport to zdrowie, nie ??

pieszy
pieszy

na tej ulicy ,,parking” dla sklepikarzy był od zawsze a nie tylko w czasie prac na Rynku. Panie rzeczniku odpowiedź Pana jest bardzo płytka i dla laików/