sport siatka3

KS „Feniks” Dobczyce – LKS Kłos Olkusz 0:3 (-19, -24, -20)

Beniaminek rozgrywek z Dobczyc skompletował bardzo dobry zespół, w którym gra wielu zawodników studiujących w Krakowie. Zespół LKS – u Kłos przed sezonem rozegrał tylko 1 sparing i wielką niewiadomą była forma całego zespołu.

I set
Dobrze rozpoczęli zawodnicy Kłosa. Objęli prowadzenie 1:0 i cały czas utrzymywali przewagę 1-2 punktową. Bardzo dobre przyjęcie zagrywki pozwoliło rozgrywającemu P.Karkosowi uruchamiać skrzydłowych do skutecznego ataku. Atakowali ze skrzydeł Muchajer i D.Socha. Na pozycji Libero zadebiutował Tomasz Kaliś i spisywał się bardzo dobrze. Na pozycji środkowego w tym meczu zagrał Karol Szczepanik dla którego była to nietypowa pozycja, ale dawał sobie dobrze radę. Zadebiutował także w tym secie pierwszy raz na boisku Krzysztof Milanowski (wychowanek Kłosa). Lekka przewaga utrzymywała się do samego końca i zwycięstwo do 19 nie było zagrożone ani przez moment.

II set
Od samego początku zdecydowana przewaga dzięki skutecznym atakom skrzydłowych i Parkitnego zapowiadała szybkie i łatwe zwycięstwo w tym secie. Przy stanie 11:6 dla Kłosa zespół stracił skuteczność a gospodarzom zaczęło wszystko wychodzić. Mecz stał się bardzo zacięty i o każdy punkt oba zespoły „gryzły parkiet”. Siatkarze z Dobczyc objęli prowadzenie 24:23 i mieli piłkę setową. Jednak duże doświadczenie zawodników Kłosa spowodowało po ataku Muchajera i D.Sochy, że nasz zespół wyszedł na prowadzenie 25:24. 26 punkt skutecznym blokiem tzw. „czapą” zakończył Karol Szczepanik.

III set
Zawodnicy Kłosa po reprymendzie trenera Sochy wyszli do tego seta bardzo skoncentrowani i szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Atakowali skutecznie Socha, Muchajer i bardzo skuteczny w atakach z 2 linii Parkitny. Nadspodziewanie dobrze na środku radzili sobie Szczepanik oraz debiutant Milanowski.  Końcówka bez wielkich emocji i pewne zwycięstwo.

Skład LKS – u Kłos: Karkos P., Socha D., Milanowski K., Parkitny D., Muchajer J., Szczepnik K., Kaliś T., Socha R.
Trener: Socha Roman

Za tydzień zobaczymy naszych siatkarzy na parkiecie w Olkuszu w meczu z Ryglicami o godzinie 18.30 w hali MOSiR Olkusz.