czytelnicy pytaja

Czy policjantów w nieoznakowanym radiowozie w każdej sytuacji obowiązują przepisy ruchu drogowego?

Odpowiada oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu mł. asp. Marcin Dzięcioł:

 

Kierujący nieoznakowanym radiowozem, nie będącym jednocześnie pojazdem uprzywilejowanym, czyli pojazdem niewysyłającym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, musi stosować się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator, którego kierujący w trakcie wykonywania czynności służbowych (dokumentowania wykroczeń innych kierujących) narusza przepisy ruchu drogowego. W tym przypadku każdą taką sytuację należy oceniać indywidualnie.

Chcesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie? Nie wiesz, do kogo się z nim zwrócić? Napisz do nas! Zachęcamy do zadawania pytań, które w imieniu Czytelników przekazujemy kompetentnym osobom. Odpowiedzi zamieszczamy na naszych łamach. Nie komentujemy odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Czytelnikom.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fiacista
Fiacista
11 lat temu

Nie tak dawno ulicą Dworską w Olkuszu pędził wariat. Na wąskiej drodze gdzie 50 jest dozwolone na maxa jechał co najmniej 90 km/h, skąd wiem? Bo na pewno nie jechał ani 50, ani 60, ani 70 – stąd. Postukałem gościowi kierowcy palcem po głowie, jak się okazało kiedy mnie mijali, to byli policjanci w nieoznakowanym wozie. Oni oburzeni, że śmiałem postukać po hamulcach, a ponieważ jechali bardzo szybko zatrzymali się dopiero hen hen. Pokazałem i fuck off i spokojnie odjechałem w swoją stronę
Nie piszę do nich, piszę do przełożonych, aby poskromili nieco gówniarzerię w mundurach, przypomnieli im przepisy, bo kiedyś w końcu wydarzy się tragedia, i wtedy będzie policyjny płacz i zgrzytanie zębami 😆 .