wasze interwencje nowe

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Cały powiat tylko przez jeden dzień uzbierał ponad 127 tysięcy złotych, a kompletna kwota trafiła już na konto WOŚP. – Dobrze, że nasze miasto ochoczo włącza się w akcję, ale czy Olkusz pomagając sam korzysta z pomocy Orkiestry? – z takim pytaniem zadzwoniła do redakcji nasza Czytelniczka.

Podobnych pytań w ostatnich tygodniach pojawiło się dużo więcej. W poszukiwaniu odpowiedzi, trafiamy do olkuskiego szpitala. – W ubiegłym roku Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lampę do fototerapii, inkubator, kardiomonitor oraz bilirubinometr. Wartość tego najnowocześniejszego sprzętu z przeznaczeniem dla naszych najmłodszych pacjentów wynosi około 200 tys. zł – mówi rzecznik prasowy szpitala, Marta Pióro.

Podczas ubiegłorocznego 22. Finału WOŚP wolontariusze zbierali pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Olkusz skorzystał z pierwszego punktu ogólnopolskiego grania. Obecnie w Nowym Szpitalu lekarzom w swojej pracy pomaga m.in. lampa do fototerapii, służąca do leczenia żółtaczki, będącej najczęstszą chorobą u noworodków. W użyciu jest również bilirubinometr, przeznaczony do badania poziomu bilirubiny bez konieczności pobierania krwi od maluchów. W olkuskiej lecznicy na oddziale położniczym znajduje się też pozyskany ze środków zgromadzonych przez WOŚP inkubator i kardiomonitor. – Są to urządzenia niezbędne dla dzieci urodzonych przedwcześnie lub dla dzieci w słabszej kondycji. Sprzęt ten pomaga monitorować najważniejsze funkcje życiowe dziecka podczas leczenia – dodaje Marta Pióro.

Rachunek jest więc prosty. Do Olkusza wróciło więcej, niż ten zebrał dla Orkiestry. Czy w tym roku będzie podobnie? Bardzo możliwe. W grudniu do pracowników Nowego Szpitala skierujemy podobne pytanie i wtedy okaże się, jak hojna potrafi być fundacja Jurka Owsiaka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
IWA
IWA
7 lat temu

WOŚP od dawien dawna tj. jak jeszcze funkcjonował SP ZOZ przekazywał aparaturę dla szpitala w Olkuszu.

Maurycy
Maurycy
7 lat temu

PRZEZ LATA PRAWIE NIE DAWALI NIC…. WIĘC WRESZCIE PRZYSZŁA PORA I NA OLKUSZ SZPITAL… Z powiatu dla WOŚP wypłynęło dużo więcej niż zostało przekazane. Proszę zrobić zestawienie z ostatnich 10 lat.

Mar
Mar
7 lat temu

Trudno żeby nie dali na szpital jak bezczelnie zbierali między łóżkami chorych. Byłem w tym dniu na odwiedzinach takiej bezczelności można się spodziewać po szkoleniach O „wsiaka”

Cwany Jurek
Cwany Jurek
7 lat temu

Oj naiwny ,naiwny,naiwny jak dziecko na wośp.

siara1
siara1
7 lat temu

” Młody 2015-01-09 21:24
Im więcej na temat tej orkiestry czytam tym większy mam dylemat:
Czy to Owsiak zbiera dla dzieci czy może to dzieci zbierają dla Owsiaka …”

„baca 2015-01-10 23:36
Te dęte hucpy Owsika mają taki wpływ na kondycję służby zdrowia jak smakowe prezerwatywy na seks.”-
-Takie to opinie min. wyrażali najwięksi wrogowie WOŚP otumanieni przez zawistne prawicowe media….I jak Wam teraz w dziubku?
Opłacało się zbieranie?…200tyś dla Olkuskiego szpitala… 😆