czytelnicy pytaja

„Czy w tym roku nie ma potrzeby, aby na bieżąco remontować drogi gminne, ponieważ z tego co zauważyłam, to nie było przetargu na bieżące utrzymanie dróg? Od pewnego czasu na terenie Olkusza mało która dziura jest remontowana, a dziur przybywa. Czy ktoś z Wydziału Drogowego UMiG Olkusz robi przegląd olkuskich dróg ?”

 

Odpowiada rzecznik prasowy UMiG Olkusz Michał Latos:
Przetarg na bieżące utrzymanie dróg w latach 2017-2018 odbył się w ubiegłym roku, dlatego nie było potrzeby wyłaniania nowego wykonawcy. Dwa razy w miesiącu odbywa się przegląd i typowanie dróg do wykonania bieżącej naprawy. Jeżeli jednak ktokolwiek z mieszkańców chciałby zgłosić interwencję w tym zakresie, należy to robić w Wydziale Drogowo-Inwestycyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu pod numerem telefonu (32) 6260158.

Chcesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie? Nie wiesz, do kogo się z nim zwrócić? Napisz do nas! Zachęcamy do zadawania pytań, które w imieniu Czytelników przekazujemy kompetentnym osobom. Odpowiedzi zamieszczamy na naszych łamach. Nie komentujemy odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Czytelnikom.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
atena
atena
4 lat temu

Ta odpowiedź to trochę nie bardzo, bo owszem przetarg był w 2017 r. tylko zgodnie z SIWZ na to zadanie: termin wykonania zamówienia: od podpisania umowy do 31.05.2018r., a co z dalszą pozostałą częścią roku ? No chyba, że po 31.05.2018 r. na terenie Gminy Olkusz dziury na drogach już nie powstają ?

Młody
Młody
4 lat temu

„Dwa razy w miesiącu odbywa się przegląd i typowanie dróg do wykonania bieżącej naprawy.”

więc ja się pytam kto te przeglądy robi i kto o tych naprawach bieżących jak i remontach decyduje ?
czy burmistrz rządzi po uważaniu tak aby potem radny Gamrat mógł się pochwalić co to w jego zrobiono regionie i jaki to sukces i on i burmistrz tam osiągnęli przez 4 lata, czy też na terenie innego radnego może niezasłużonego, np na Pakusce mógł się pojawić artykuł, fotki i komentarz w stylu „nima piniendzy i nie bendzie”…

a ja się zastanawiam dlaczego władze zwyczajnie, uczciwie i po ludzku, nie podejmują właściwych, przemyślanych i służących wszystkim mieszkańcom decyzji …