wasze interwencje nowe

Na terenie osiedla Centrum, a konkretnie na ul. Skalskiej od kilku tygodni mieszkańcy podnoszą alarm. Ich zdaniem ktoś umyślnie strzela z wiatrówki, za swój cel obierając okna mieszkań, anteny telewizyjne, a także przypadkowych przechodniów.

– Na razie nic nikomu się nie stało, ale jak tak dalej pójdzie, to w końcu dojdzie do jakiejś tragedii. Sąsiadka już dostała śrutem w głowę, na szczęście skończyło się na guzie. Policja jest bezradna. Przyjeżdża już po fakcie, gdy sprawcy zdążą uciec – zaznacza jeden z mieszkańców ul. Skalskiej.

Rzeczywiście, sprawa olkuskim policjantom jest znana. – Otrzymaliśmy takie zgłoszenie anonimowo, które zostało zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa w kategorii „akty wandalizmu”. Ustalenia w tej sprawie prowadzili policjanci pionu kryminalnego i służby prewencyjnej. Zgłoszenie to zostało zweryfikowane i na chwilę obecną nie potwierdziło się – informuje st. asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Jak wynika z policyjnych protokołów, na tę chwilę do komendy nie zgłosiły się żadne osoby, które zostały ewentualnie pokrzywdzone w tej sprawie, jednak z uwagi na zainteresowanie problemem, mundurowi nadal będą prowadzić działania w tym zakresie.

– Jednocześnie zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami takiego zdarzenia, a także tych, którzy zostali pokrzywdzeni w tej sprawie, o zgłaszanie się do komendy w celu złożenia zawiadomienia o zaistniałym przestępstwie – dodaje oficer prasowy KPP.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
P X T Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
P X T
P X T

Zgłoszenie zawiadomienia pójdzie do szuflady, a i tak statystyk będzie się szukało w łatwiejszych dziedzinach, np upolowanie pijaczka na gorącym uczynku z puszką albo małpką w ręku w miejscu publicznym, albo złapanie babci przechodzącej poza pasami dla pieszych, albo zatrzymanie rowerzysty za „niemanie” światła. Wykrycie i zatrzymanie wandalizmu i to do tego strzeleckiego to już jest bardzo poważna i nawet niebezpieczna sprawa i zbyt trudna, bo trzeba się do tego sowicie przyłożyć, podczas gdy poprzednie wykroczenia można załatwiać z fotela radiowozu nawet nie koniecznie odrywając od niego tyłek.