dar krwi

W dniu  12 października  2015 w Zespole Szkół  Nr 1 już  po raz szósty odbyła się akcja pobierania krwi. Cykliczna akcja w popularnym „Mechaniku” jest organizowana dwa razy w roku. Przeprowadzana jest  przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Pierwszy raz młodzież szkoły przy ul. Górniczej 12 oddała krew 13 lutego 2013 r. W październikowej akcji krew oddało 37 osób.
Krew pobierana od uczniów „Mechanika” zawsze kwalifikuje się do transfuzji. Na ten fakt wpływa z pewnością właściwe przygotowanie wszystkich dawców do oddawania krwi. To ważne, bo w Polsce istnieje potrzeba przetaczania  krwi w ilości około 1000 litrów dziennie.

dar krwi2

„Jestem dawcą, bo wiem, że oddając krew, darowuję komuś zdrowie i drugie życie. To wspaniałe uczucie. Zachęcam wszystkich, aby podzielili się krwią – darem życia z innymi.(…) Krew to bezcenny lek, niezastąpiony żadnym innym medykamentem. Zachęcam wszystkich zdrowych ludzi, aby stali się krwiodawcami” – podkreślali uczniowie „Mechanika” w przeprowadzonej sondzie korytarzowej.

Organizatorkami przedsięwzięcia są panie:  Edyta Haberka i Bożena Czerwonka.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

dar krwi3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze