dar serca studentek malarek1

17 listopada 2016 r., przed czwartkowym wykładem w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyła się niecodzienna uroczystość. Studentki z grupy malarstwa przekazały Stowarzyszeniu Dobroczynnemu „Res Sacra Miser” 15 obrazów, z przeznaczeniem na prowadzone przez tę organizację charytatywne aukcje. O inicjatywie tej licznie zebranych w sali widowiskowej MDK studentów-seniorów powiadomiła Zdzisława Gardeła, koordynująca działalność Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pomysłodawczynią szlachetnego daru jest Zofia Własnowolska, od wielu lat rozwijająca swą artystyczną pasję w grupie malarstwa, wielekroć wystawiająca swe prace na wystawach organizowanych przez olkuski MOK i OUTW.

Na ręce Marii Jędrysik – prezes „Res Sacra Miser”, w imieniu autorek obrazy przekazała Wiesława Niemiec. Dziękując za ów dar Maria Jędrysik przypomniała pokrótce cele i różnorodne realizowane przez stowarzyszenie przedsięwzięcia, a wśród nich licytacje, z których dochód zasila akcje na rzecz osób potrzebujących pomocy. Kierowana przez nią organizacja pozarządowa znana jest i ceniona nie tylko w Olkuszu za sprawą wielu działań na rzecz ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie.

dar serca studentek malarek2

Na najbliższej aukcji, wśród licytowanych przez „Res Sacra Miser” na charytatywne cele darów znajdą się obrazy studentek OUTW z prowadzonej przez Klaudię Zub-Piechowicz grupy malarstwa. Są nimi: Zofia Własnowolska, Maria Bień, Maria Blicharczyk, Maria Lewowska, Misia Bik, Krystyna Grabowska, Danuta Molęda, Barbara Chojowska, Wiesława Niemiec.

W tym roku akademickim, podobnie jak dwukrotnie w przeszłości, zajęcia Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się dzięki dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pozyskanej wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

MOK Olkusz

dar serca studentek malarek3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze