odra opole

Bartłomiej Wdowik, który piłkarsko wychował się w Olkuszu, m.in. przez cztery lata reprezentując barwy olkuskiego Słowika zadebiutował w Fortuna 1. Lidze! Niespełna 19-letni zawodnik, który w czerwcu zamienił Chorzów na Opole rozegrał całe spotkanie w barwach Odry, a jej przeciwnikiem był spadkowicz z Ekstraklasy – Miedź Legnica.

W miniony weekend rozegrano premierową kolejkę w Fortuna 1. Lidze. Do walki o punkty na zapleczu PKO BP Ekstraklasy przystąpiło 18 zespołów, z których Odra przynajmniej na papierze powinna uchodzić za solidnego średniaka. Ubiegły sezon drużyna ze stolicy województwa opolskiego zakończyła na 12. pozycji, gwarantującej spokojne utrzymanie. W obecnej kampanii ma być jeszcze lepiej.

Pomóc w spełnieniu tych zamierzeń ma utalentowany i pozostający wciąż na piłkarskim dorobku Bartłomiej Wdowik. Olkuszanin w swoim nowym klubie zdążył już zaliczyć udany ligowy debiut. W sobotę na ciężkim terenie w Legnicy, Odra zdobyła cenny punkt, a Wdowik zagrał w drugiej linii od pierwszej do ostatniej minuty, zbierając pochlebne opinie za swój występ. To dobry prognostyk przed następnymi tygodniami, w których okaże się czy 19-latek na dłużej zadomowi się w pierwszej jedenastce swojego nowego pracodawcy.

Przypomnijmy, że ostatni sezon Bartłomiej Wdowik spędził w II-ligowym Ruchu Chorzów, gdzie został włączony do kadry pierwszego zespołu dzięki świetnym występom w ekipie juniorów. „Niebiescy” borykający się w ostatnich latach z dużymi problemami organizacyjno-finansowymi spadli do III ligi, a mimo to wychowany w Olkuszu Bartek zaliczył sportowy awans.

odra opole1

Na szczeblu centralnym obok wspomnianego Wdowika występują jeszcze dwaj inni zawodnicy. Piłkarzem ekstraklasowego Zagłębia Lubin wciąż pozostaje wychowany w Bukownie Alan Czerwiński, natomiast w II-ligowym Motorze Lublin swoją karierę kontynuuje pochodzący z Olkusza Sławomir Duda, który jeszcze niedawno grał dla Bytovii Bytów.

Fot. odraopole.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze