Piłkarze Akademii Piłkarskiej Orbita rozgromili w Bolesławiu Górnika Libiąż aż 11:1!

Widać wyraźnie, że forma małych piłkarzy Orbity idzie w górę. Po zdobyciu Pucharu Tymbarku na szczeblu powiatu olkuskiego przez reprezentację Szkoły nr 1 w Bukownie złożonej z piłkarzy Orbity mocno w górę poszło także ich morale. W sobotę wręcz rozbili swoich przeciwników z Górnika Libiąż mimo, że w szeregach rywali było kilku chłopców starszych, bo urodzonych w roku 2000 (oficjalnie mierzył się z sobą rocznik 2001). Trzeba jednak gwoli sprawiedliwości dodać, że rywale nie przysłali do Bolesławia najsilniejszej ekipy jaką dysponują.

Dominacja Orbity od samego początku nie podlegała najmniejszej dyskusji. Wprawdzie po starcie pierwszej bramki strzelonej przez Konrada Liszkę goście potrafili wywalczyć rzut karny, który zamienili na wyrównująca bramkę, ale to było wszystko na co tego dnia potrafili się zdobyć. Gospodarze co chwila dziurawili ich siatkę demonstrując kilka naprawdę składnych, przyjemnych dla oka akcji. Gdyby mieli jeszcze ciut lepiej nastawione celowniki i tak imponujący rezultat mógłby być jeszcze wyższy.

– Gramy coraz lepiej – cieszył się po meczu trener Orbity Jacek Ślęzak. – Zespołowi na dobre wychodzą drobne korekty taktyczne. Szkoda tylko, że teraz, w kluczowym momencie przed czerwcowymi finałami Pucharu Tymbarku na szczeblu województwa, chłopcy rozjeżdżają się na „zielone szkoły”. Wrócą zaledwie cztery dni przed turniejem i trudno nie mieć obaw o ich formę. Z pewnością jednak do Tymbarku nie wybieramy się statystować.

Orbita Bukowno – Górnik Libiąż 11:1 (6:1)
Bramki dla Orbity: Hajduk 4, Liszka 2, Skowron, Jureczko, Łaskawiec, Zalewski i samobójcza.
Orbita: Natan Kosno (Filip Gołpyś) – Alan Stopa, Szymon Rudnicki, Bartosz Skowron, Konrad Hajduk, Jakub Gładys, Konrad Liszka (kapitan), oraz Wiktor Łaskawiec, Jan Zalewski, Jakub Jureczko, Jakub Szańca.

Trenerzy Orbity: Jacek Ślęzak, Mateusz Lato.

Zdjęcia: Anna Gładys

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze