Czwartoligowcy z Olkusza i piątoligowcy z Osieka piłkarską jesień zaczęli od wygranych. Spójnia pokonała na wyjeździe Sokoła Przytkowice 2-0 (0-0), a IKS REM-TD Olkusz wygrał u siebie z Mogilanami 1-0 (0-0). W obydwu zespołach zadebiutowali nowi piłkarze.
W Osieku zapowiadali walkę o miejsce premiowane awansem od pierwszego meczu i na razie słowa dotrzymują. Pierwszego gola w Przytkowicach strzelił Ziarno zza „szesnastki”, futbolówka odbiła się rykoszetem od pleców obrońcy, zmyliła tym samym bramkarza i wpadła do siatki. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Szewczyk. – Fajny początek sezonu. Dwie połowy to dwie odsłony meczu. W pierwszej graliśmy pod dyktando rywal, natomiast w drugiej zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy jeszcze kilka okazji, między innymi przy stanie 2-0 Daniel Tukaj trafił obok słupka. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Przytkowice to nie łatwy przeciwnik. Tym bardziej cieszę się, że tam zdobyliśmy trzy punkty. Oby tak dalej – uważa trener Spójni Krzysztof Duch.
Olkuszanie nowy sezon rozpoczęli przed własną publicznością. W pierwszym spotkaniu podjęli na stadionie na Czarnej Górze LKS Mogilany. Bramkę na miarę trzech punktów, jedyną w tym spotkaniu, zdobył nowy zawodnik zespołu, Wojciech Szwajcowski. W meczu zadebiutowało poza nim trzech innych piłkarzy: między słupkami Sebastian Kusak oraz pomocnik Wojciech Szwed  i obrońca Radosław Szymczyk.
– Było gorąco, mecz rozegraliśmy w trudnych warunkach. Czasem tak bywa, że słabiej się gra, ale trzeba umieć wygrać i nam się to udało. Ważne, że trzy punkty zostały u nas – ocenia trener olkuskiej drużyny, Roman Madej.
Kolejne spotkanie piłkarze z Osieka rozegrają u siebie w sobotę 21 sierpnia o godz. 17.30 ze Słomniczanką Słomniki. Olkuszanie pojadą natomiast na mecz z Lubaniem Maniowy, w niedzielę o godz. 17.00, a w środę 25 sierpnia o godz. 17.30 zagrają u siebie z zespołem z Bochni.