Ostatni weekend był olkuskim świętem halowego futbolu, bowiem do naszego miasta pierwszy raz po rewitalizacji MOSiR-u zjechali młodzieżowi przedstawiciele czterech podokręgów (Chrzanów, Olkusz, Oświęcim i Wadowice), wchodzących w struktury piłkarskiej Małopolski Zachodniej. W sobotę na parkiet wyszli juniorzy, niedziela była za to dniem rywalizacji trampkarzy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej uzyskały awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 5. i 6. marca w podkrakowskich Skotnikach.

W sobotę, w pierwszym dniu Mistrzostw Małopolski Zachodniej naprzeciwko siebie stanęło osiem zespołów juniorskich. Po dwa zespoły do Olkusza przywieźli ze sobą trenerzy z Trzebini i Oświęcimia, a wadowicką piłkę reprezentowała Astra Spytkowice w starszych oraz Halniak Maków Podhalański w juniorach młodszych. Olkusz wystawił do walki Laskowiankę Laski i Słowika Olkusz. – Przed rozpoczęciem zmagań wydawało się, że któraś z naszych drużyn będzie w stanie włączyć się do walki o dwa pierwsze miejsca, ale niestety rywale okazali się zbyt silni. Zwycięzcy na co dzień grają w stawce najlepszych zespołów młodzieżowych w województwie, więc ich dominacja nie powinna dziwić – komentuje wiceprezes olkuskiego Podokręgu, Bolesław Ściepura. Słowa organizatora turnieju najlepiej oddają to, co wydarzyło się na parkiecie. Dominacja MKS-u Trzebina-Siersza oraz oświęcimskiej Unii była aż nadto widoczna. Ekipy Trzebini prowadzone przez fachowców – Mieczysława Ślusarka i Jacka Pająka w cuglach wygrały swoje grupy i z pierwszych miejsc awansowały do marcowych finałów. Drugie pozycje przypadły w udziale „biało-niebieskim” choć na 50 sekund przed zakończeniem decydującego o awansie spotkania w juniorach starszych pomiędzy Unią a Laskowianką, to gracze z Lasek jedną nogą byli w Skotnikach. Doświadczenie wzięło jednak górę i bramka na 1:1 okazała się zwycięska. – Szkoda mi Laskowinki, bo chłopcy walczyli naprawdę ambitnie. To w ogóle jest ewenement, bowiem Laski nie mają drużyny juniorów starszych z prostej przyczyny – brakuje chętnych do gry. Hala ma nieco inne reguły i stworzona na szybko drużyna napędziła sporego strachu renomowanym przeciwnikom – chwalił zawodników z Lasek wiceprezes Ściepura. Ostatecznie Kamil Durański w imieniu Laskowianki odebrał puchar i dyplom za zajęcie 3. miejsca. Na ostatniej, 4. pozycji sklasyfikowano Astrę Spytkowice, która w trzech meczach nie zdobyła choćby punktu.

Wśród juniorów młodszych za plecami „wielkiej dwójki” znalazł się Maków Podhalański i olkuski Słowik, który zmagania zakończył z zerowym dorobkiem punktowym. Na szczęście podopieczni Rafała Pięty zdobyli honorową bramkę. – Patrząc na naszych rywali, od razu nasuwa się myśl że i my kiedyś podobnie jak Trzebinia czy Unia będziemy zachwycać. Na to potrzeba czasu. Słowik istnieje od ośmiu miesięcy, tam za to młodzież szkoli się od wielu lat. Chłopcom zabrakło dzisiaj takiego sportowego charakteru, ale jak się widzi, że przeciwnik jest lepszy to często trudno się zmobilizować. Mimo wszystko wcale nie musieliśmy tych Mistrzostw zakończyć na ostatnim miejscu. W pierwszym meczu z Trzebinią przegrywamy 1:5, choć do przerwy gole nie padły, a po zmianie stron to my mogliśmy prowadzić 2:0. Podobnie wyglądał nasz drugi pojedynek z Halniakiem. Nie wykorzystujemy dwóch sytuacji sam na sam, dostajemy bramkę i jest po turnieju. Szkoda, ale dla chłopców będzie to bardzo przydatna lekcja, z której jeszcze długo będą pewnie wyciągali wnioski. I dobrze.Wierzę, że to im pomoże wydorośleć sportowo – podsumował z nadzieją występ swoich zawodników trener Pięta.

Po zakończeniu turnieju odbyła się dekoracja, podczas której nagrodzono wszystkie zespoły. Przyznano także indywidualne wyróżnienia. – Dziękujemy za gościnę i wzorową organizację! – zgodnie żegnali się z Olkuszem trenerzy, zawodnicy oraz piłkarscy działacze. To była dobra reklama Srebrnego Grodu. Szkoda tylko, że do sukcesów organizacyjnych nie dołączył także sukces sportowy.

Juniorzy Starsi:

Komplet wyników:

Laski – Trzebinia 0:2, Oświęcim – Spytkowice 2:0, Trzebinia – Oświęcim 0:0, Spytkowice – Laski 2:3, Trzebinia – Spytkowice 3:0, Oświęcim – Laski 1:1.

Tabela:

  1. MKS Trzebinia-Siersza    3   7   5:0

  2. Unia Oświęcim                 3   5   3:1

  3. Laskowianka Laski         3   4   4:5

  4. Astra Spytkowice              3   0   2:8


Indywidualne wyróżnienia:

Najlepszy strzelec: Maciej Żurek (Laskowianka Laski)

Najlepszy bramkarz: Michał Trzeciak (MKS Trzebinia-Siersza)

Najlepszy zawodnik: Szymon Stanek (Astra Spytkowice)

Juniorzy Młodsi:

Komplet wyników:

Słowik – Trzebinia 1:5, Oświęcim – Maków Podhalański 2:0, Trzebinia – Oświęcim 2:0, Maków Podhalański – Słowik 1:0, Trzebinia – Maków Podhalański 2:0, Oświęcim – Słowik 3:0.

Tabela:

  1. MKS Trzebinia-Siersza                  3   9    9:1

  2. Unia Oświęcim                               3   6    5:2

  3. Halniak Maków Podhalański        3   3   1:4

  4. Słowik Olkusz                                  3   0   1:9


Indywidualne wyróżnienia:

Najlepszy strzelec: Jakub Pająk (MKS Trzebinia-Siersza)

Najlepszy bramkarz: Łukasz Kobiałka (Halniak Maków Podhalański)

Najlepszy zawodnik: Michał Górczyk (MKS Trzebinia-Siersza)

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:15925}{joomplu:15942}{joomplu:15954}{joomplu:15970}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o