1029825 top education 1

Do 23 lipca rodzice czworga i więcej dzieci mogą ubiegać się o pomoc finansową na wyprawkę szkolną w ramach projektu „Pierwszy dzwonek”, który jest finansowany ze środków Województwa  Małopolskiego, a gmina Olkusz wyraziła wolę przystąpienia do niego. Aby ubiegać się o dofinansowanie, wystarczy w siedzibie magistratu złożyć stosowną deklarację.

 – W przypadku zaakceptowania wniosku gminy Olkusz, w ramach tego projektu możliwe będzie udzielenie  pomocy finansowej  w wysokości co najmniej 150 zł na każdego ucznia uczęszczającego do szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej, pochodzącego z rodziny wielodzietnej 4+, a więc takiej, która składa się z rodziców/opiekunów lub opiekuna prawnego oraz 4 lub więcej dzieci – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników.

Wypełnione formularze należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz pok. 317  (II piętro) lub w Punkcie Podawczym (na parterze) Urzędu Miasta i Gminy  w Olkuszu Rynek 1. Wniosek można pobrać w wymienionych miejscach lub na stronie internetowej.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Spraw Społecznych (32  626 01 66).

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze