biblioteka Kopiowanie

Narodowy Instytut Książki poinformował o rozstrzygnięciu pierwszego naboru wniosków w ramach  Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”. Wśród instytucji, które otrzymają dofinansowanie jest Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu.

Do dofinansowania z puli programu w pierwszym rozdaniu zakwalifikowanych zostało 89 wniosków z terenu całej Polski. Biblioteki, które starały się o pomoc Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskają dofinansowanie na łączną kwotę 60 341 517 zł, co stanowi ok. 40% budżetu na lata 2016 – 2020.

Wolbromska biblioteka, dzięki ministerialnemu wsparciu, będzie realizowała projekt „Niepełnosprawni i innowacyjność w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wolbromiu”. Uzyskana dotacja w wysokości 189 750 zł to połowa wartości projektu. Druga część kwoty, czyli wkład własny biblioteki, która jest jednostką organizacyjną gminy Wolbrom, zostanie pokryta środkami z budżetu gminy.

Po zakończeniu realizacji projektu wolbromska biblioteka wzbogaci się o system zabezpieczenia księgozbioru, nowe regały, komputer i powiększalnik dla osób niepełnosprawnych. Poprawie ulegnie również zaplecze placówki, ponieważ wniosek obejmował także  remont łazienek i wymianę drzwi. Dzięki tym udogodnieniom osoby niepełnosprawne uzyskają jeszcze lepszy dostęp do zasobów biblioteki, która już wcześniej była otwarta na ich potrzeby. Jako jedna z nielicznych tego typu placówek, MBP w Wolbromiu realizuje np. zamówienia na telefon, które mogą składać osoby niepełnosprawne, pozbawione innej możliwości korzystania z biblioteki.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
mały bratA CZY   Kamery Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mały brat
mały brat

[quote name=”A CZY Kamery”]tam tez sa skierowane na obywatela[/quote]
Tak. Będą rejestrować czy yntelygent nie trzyma przypadkiem skiążek do góry nogami 😆

A CZY   Kamery
A CZY Kamery

tam tez sa skierowane na obywatela