srebrna2

14 września ulicami Olkusza pobiegną uczestnicy IV Srebrnej Dziesiątki, a więc największego Biegu Ulicznego w Srebrnym Mieście. Impreza będzie również memoriałem Kazimierza Chechelskiego. Trwają zapisy na to sportowe wydarzenie.

Już po raz czwarty amatorzy ulicznego biegania spotkają się na olkuskim rynku, skąd wyruszą w 10-kilometrową trasę w dwóch pętlach, wyznaczoną głównymi ulicami miasta. Początek biegu głównego zaplanowano na godz. 16:00. Wcześniej odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, którym patronować będzie osoba nieodżałowanej pamięci Kazimierza Chechelskiego – niegdyś świetnego biegacza, trenera i sędziego. To właśnie patron imprezy za życia natchnął setki osób do uprawiania lekkiej atletyki z naciskiem na ukochane przez siebie bieganie. Teraz, nadchodzący memoriał ma nie tylko upamiętniać wybitną postać, ale również nakłaniać młode pokolenie do podjęcia biegowego wyzwania, czy to na bieżni, czy w terenie.

Zapisy do biegów dla najmłodszych odbywać się będą w dniu imprezy w biurze zawodów. Wymagana jest za to wcześniejsza rejestracja dla startujących w biegu głównym na dwóch dystansach – koronnym 10 km i o połowę krótszym. Obowiązuje limit 300 zawodników, więc kto pierwszy, ten lepszy. Link do rejestracji elektronicznej: https://elektronicznezapisy.pl/event/3905/strona.html

– Sześć tygodni pozostało do corocznego biegowego święta. Wierzę, że Srebrna Dziesiątka oraz towarzyszący jej Memoriał Kazimierza Chechelskiego przyciągnie do Olkusza setki fanów Królowej Sportu i będzie świetną reklamą biegania. Tych, którzy nie biegają zapraszamy do kibicowania na trasie i na wspólne zakończenie imprezy na Rynku Kabaretowym Pożegnaniem Lata – mówi Dariusz Murawski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

To właśnie MOSiR przy wsparciu Miasta i Gminy Olkusz jest organizatorem tegorocznej edycji Srebrnej Dziesiątki. Przegląd Olkuski objął patronat medialny nad wrześniową imprezą.

srebrna 10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o