Zrozpaczone pracownice olkuskiego szpitala błagają o pomoc, bo już wkrótce mogą stracić zatrudnienie. 75 dramatów ludzkich, bezsilność, niemoc wobec korporacyjnego pracodawcy, który chce pozbawić je  pracy, żeby zatrudnić  zewnętrzną firmę sprzątającą. Nie czują się na siłach, żeby walczyć o swoje. Potrzebują wsparcia tych, na które kiedyś oddały głos w wyborach i dlatego tak tłumnie przyszły do starostwa. Po drugiej stronie stołu komisji zdrowia – najwyższa władza w powiecie olkuskim – zarząd ze starostą i radni, powtarzający wyświechtane już frazesy: „chcemy wam pomóc, ale nie możemy”, „to nie nasza wina”, „umowa nas ogranicza”, „mamy za mało udziałów, żeby wymóc na spółce zmianę decyzji”. Kobiety mówią inaczej – chcieć to móc, panowie!

Planowane zwolnienie 75 pracownic Nowego Szpitala w Olkuszu było decyzją niespodziewaną i niekonsultowaną z nikim. Oszczędności dotknęły grupę najmniej zarabiającą, same kobiety, które boją się, że nikt nie będzie chciał ich zatrudnić. – Ja mam ponad pięćdziesiąt lat. Za mało, żeby dopracować do emerytury i bądźmy szczerzy, za dużo, żeby jakikolwiek pracodawca mnie chciał. Utrzymuję całą rodzinę, bo mąż jest na marnej rencie. Zostaniemy bez środków do życia – opowiada jedna z salowych. – Gdyby w jakimś zakładzie planowano w taki bezczelny sposób zwolnić 75 mężczyzn, na pewno nie obyłoby się bez echa, byłby siwy dym. A tu? Nasz los jest obojętny władzom powiatu, bo gdyby było inaczej poruszyłyby niebo i ziemię, żeby nas uchronić od bezrobocia – żali się. Takich historii jest kilkadziesiąt. Niestety, nie każdego one wzruszają, bo najważniejsze są oszczędności. I to nie oszczędności powiatu olkuskiego, ale spółki ze Szczecina. Firma Impel z Wrocławia, która ma sprzątać w szpitalu, zrobiła we wtorek rekrutację. Kobiety ją zbojkotowały, bo jak uważają, przepracowały w tym szpitalu 30 lat i nie będą niczyimi niewolnicami. – Na tej liście jest 75 kobiet w takiej sytuacji życiowej, że jeśli stracą pracę, to rodzina nie będzie miała za co żyć. Teraz mają podstawy 1200 zł. Jak to jest, że tym kobietom nie jesteście panowie w stanie pomóc? Co te panie mają zrobić? Na „castingu” firmy zewnętrznej tym paniom proponowało się 8 zł na godzinę brutto, umowę zlecenie i okres próbny. Czyli co? One przez te trzydzieści lat to źle robiły? Nie umiały? W Impelu będą inaczej sprzątać? – denerwuje się Ewa Górnicka-Kłapcińska, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w Olkuszu. Firma Impel nie odpowiedziała nam na pytania dotyczące warunków zatrudnienia olkuszanek.

W obronie salowych stają również pielęgniarki i lekarze. – Jest to nieszczęście zatrudniać firmy zewnętrzne, bo tam panie tylko sprzątają. Jak świat światem, zawsze był zespół medyczny – lekarz, pielęgniarka i salowa. To nie jest tylko sprzątaczka, bo to pani, która poda kubek z wodą, przyniesie basen i przebierze łóżko, jak trzeba. Jest mało pielęgniarek, a jak nie będzie jeszcze pomocy salowych, to pacjenci pozostaną bez opieki – denerwuje się Zdzisława Szczygieł, radna powiatowa i lekarka.

Jacek Osuch, również radny powiatowy i lekarz, zauważa, że oprócz tych 75 indywidualnych osób, które niewątpliwie są w dramatycznej sytuacji, straty poniesie również powiat olkuski. – Pogłębia się bezrobocie na terenie naszego powiatu, pieniądze w postaci podatków wyprowadzane są poza nasz budżet, bo zewnętrzne spółki odprowadzają je w innych miastach. To jest wbrew interesom naszego powiatu. Dlatego uważam, że musimy stanąć murem za tymi ludźmi – argumentuje.

Na spotkanie władz powiatowych z pracownikami Nowego Szpitala w Olkuszu nie przyszedł nikt z zarządu tej placówki. Po raz kolejny zapytaliśmy o kulisy tej decyzji, z prośbą o konkrety. – Grupa Nowy Szpital wprowadza w swoich placówkach nową strukturę organizacyjną. Zmiany polegające m.in. na większej konsolidacji naszych szpitali, usprawniają zarządzanie i przyniosą realne oszczędności. Wypowiedzenia dotyczą osób zatrudnionych w administracji i przy sprzątaniu. Co do liczby osób, to trwają rozmowy ze związkami zawodowymi. Chcemy, żeby związki zawodowe pomogły nam w rozpoznaniu sytuacji tych pracowników. Wiem, że to bardzo trudne dla pracowników. Tym bardziej liczę na rzeczowy dialog z ich przedstawicielami – mówi Ilona Mróz, dyrektorka szpitala. – Zwalniane osoby otrzymują odprawy zgodnie z Kodeksem Pracy. Ich wysokość będzie uzależniona od okresu trwania umowy o pracę. W większości to odprawy odpowiadające wynagrodzeniu za 3 miesiące – dodaje. Zarząd szpitala uważa, że oszczędności, jakie wiążą się z wprowadzonymi zmianami, zostają w szpitalu i są przeznaczone na jego rozwój.

Związki zawodowe i Rada Pracowników mają zupełnie inne odczucia. Ich zdaniem łamane są procedury i prawa pracownicze, a nikomu nie zależało, żeby ten problem rozwiązać, bez takiej szkody społecznej, na jaką się zanosi. – Chcemy wycofania firmy Impel i utrzymania sekcji higieny w strukturach Nowego Szpitala, a jeśli jest to niemożliwe, to przekazania pracowników firmie zewnętrznej w trybie artykułu 23.1., czyli z pakietem ochronnym do trzech lat, z gwarancją zatrudnienia na terenie Olkusza. Zagwarantowałoby to dotychczasowe warunki pracy, a zmieniłby się tylko płatnik – wnioskuje Jan Orkisz, radny powiatowy i jednocześnie przewodniczący Rady Pracowników w olkuskim szpitalu. Inny kompromis jest niemożliwy.

– Zróbcie coś dla umęczonych i udręczonych ludzi! Oni już nie mają siły, to są ludzie przestraszeni, którzy jutro nie będą mieli z czego żyć, jak nie dostaną pensji. Dostaliście mandat i teraz oczekujemy zapłaty za nasz głos – mówi Mariola Rybak, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Jaroszowcu, która przyszła do starostwa bronić swoje koleżanki z innego szpitala.

Starosta Jerzy Kwaśniewski oraz pozostali członkowie zarządu uważają, że mają mocno ograniczone możliwości, bo 30-procentowe udziały dają marne szanse negocjacyjne. Ich zdaniem, nie oni są winni temu, że umowa została spisana w sposób taki, że powiat olkuski ma tak naprawdę niewiele do powiedzenia. – Ja jestem za tymi ludźmi. Jako zarząd zrobimy wszystko, co się da. Ale zgodnie z obowiązującą umową zawartą w 2009 roku przez poprzedni zarząd, my mamy nikłe szanse na negocjacje. Spółka może uznać nasze racje lub nie. Wszystkie wnioski przedstawione przez uczestników komisji wykorzystam podczas rozmowy z dyrekcją szpitala – mówi starosta Jerzy Kwaśniewski.

Z tym nie zgadzają się zarówno pracownicy szpitala, jak i niektórzy radni. – Są narzędzia w postaci konkretnych zapisów w umowach i ustawach. Trzeba potrafić je wykorzystać. Moim zdaniem ewidentnie łamane są prawa pracowników i nad tym trzeba się pochylić. Ci ludzie szukają w nas wsparcia i powinni je dostać – mówi Paweł Piasny, radny powiatowy. Łukasz Kmita z kolei uważa, że zarząd nie może zakładać, że nie jest w stanie nic zrobić, bo to z góry skazuje na niepowodzenie negocjacyjne. – Proszę wstać z kolan i zachowywać się jak równorzędni partnerzy wobec spółki ze Szczecina. Dzisiaj w biznesie podejście jest bezwzględne, a powiat olkuski nie powinien sam siebie skazywać na podrzędną rolę. 30% udziałów to nie jest mało – komentuje dyrektor biura posła Jacka Osucha, który przedstawił na komisji dokumenty z zeszłego roku zawierające zapewnienie, że żadnych zwolnień w olkuskim szpitalu nie będzie.

Czy staroście i pozostałym członkom zarządu wystarczy argumentów, żeby uratować miejsca pracy tych kobiet? Czy nad sprawą pochyli się wreszcie prawnik z prawdziwego zdarzenia, który pomoże kobietom walczyć o swoje? Odpowiedzi na te pytania przyniosą kolejne dni. Dla niektórych pełne niepewności i strachu.

Relacja filmowa:

zwolnienia szpital

zwolnienia szpital1

zwolnienia szpital3

77
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
77 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
3 Autorzy komentarzy
HalinaHeniekdarooBasieńkaiwa Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
n
n

Ci, którzy podnieśli rękę za taka prywatyzacja szpitala niech przejdą na bezrobocie. Panie starosto Kwaśniewski za jaka prywatyzacja był Pan? Nie wiedział Pan, że jak się ma 30% to nic nie ma. Kończ Waści wstydu oszczędź!

wisdom_tooth1
wisdom_tooth1

Wygląda, że przywołany prawnik „z prawdziwego” zdarzenia nie jest prawnikiem ze Starostwa. Z tego co wiem ci prawnicy, którzy brali udział w negocjowaniu tej haniebnej i źle skonstruowanej umowy z GNS nadal pracują. Od nich za wiele nie można oczekiwać.

Pracownik szpitala
Pracownik szpitala

To co dzieje się w „Olkuskim” szpitalu, tego nie zrozumie nikt, kto tam nie pracuje.
Szpital jest źle zarządzany, nie liczy się pacjent, pracownik liczy się KASA i wypłaty dla NAJJaśniejszych ….
Zarabiamy z wyższym wykształceniem po wielu latach pracy tysiąc złotych z groszami!Tj od 1000-1400 zł!
Szpital idzie na dno, ludzie nie wytrzymują presji, atmosfery jaka panuje…
Tylko czekać jakiejś tragedii:(
Mamy dość.
Podziękowania dla tych co taki los Nam zgotowali! I dla zarządzających…

były ZOZ
były ZOZ

Panie Kwaśniewski nie ośmieszaj się, co obiecywałeś pracownikom przed prywatyzacją m.in. paczki dla dzieci …..ale z pomocy społecznej. Wstyd i von od stołków

aga
aga

Panie Kwaśniewski, to przecież Pan ze swoimi kolegami radnymi m. in. Andrzejem Feliksikiem jeździł do Szczecina i zabiegał o względy Grupy Nowy Szpital. Czyżby w zamian za jakieś udziały w spółce? Szkoda, że do tej pory tego jeszcze nikt nie sprawdził. Trudno miec do Pana pretensje, przeciez pan nie potrafi poprawnie w języku polskim wypowiedzieć ani jednego zdania. Wstydzić się powinni wszyscy, którzy Pana wybrali na radnego. To chyba najwyższa pora na zmiany na tym stanowisku. Proszę mieć honor i odejść, oddać władzę mądrym, wykształconym i młodym ludziom! Ciekawe, co by Pan zrobił, gdyby to Pana żonę zwolniono z pracy… Czytaj więcej »

wkur...Olkuszanin
wkur...Olkuszanin

Powiem wam szczerze, głosujcie dalej na bydlaków, popierajcie kapitalizm i kochaną unie. Więcej idiotyzmów mówcie dzieciom o PRL, gdzie są ci wszyscy działacze solidarnościowi!!! Gdzie jest praca, mieszkania, zakłady pracy a co najważniejsze gdzie jest PEWNA PRZYSZŁOŚĆ bez stresu o cholerny garnek zupy! Te kobiety mogą tupać, płakać lecz to nic nie da, zostaną zwolnione. Firma niemiecka zatrudni ludzi na umowę o dzieło za 4,50 zł, a jak nie odpowiada to won! Tak wygląda Polska o, którą walczyli ludzie Honoru.

olkuszaninka
olkuszaninka

przykład idzie z góry ( z Sejmu)
Marszałkini Nowicka = Starosta Kwaśniewski
Honor na jednakowym poziomie
Byle na stołek.

n2
n2

PANIE STAROSTO czas odejść i koniecznie zabrać ze sobą nieudolny Zarząd. A jak nie to ludzie Was odwołąją W referendum. To tylko kilka tysięcy podpisów a cały Powiat huczy z niezadowolenia

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny

Na posiedzeniu Zarządu Powiatu zapadła decyzcja aby na najbliższy poniedziałek zaprosić Prezesa Grupy Nowy Szpital Marcina Szulwińskiego do Olkusza lub Pan Starosta Olkuski pojedzie do Szczecina w związku z zaistniałą sytuacja w szpitalu.

demostenes
demostenes

Niedobrze się już robi od tej niemocy „naszych” lokalnych polityków.Starosta bezradnie rozkłada ręce i mówi, że „mamy nikłe szanse na negocjacje”.Powiat jest właścicielem olbrzymiego majątku Szpitala, a spółka Nowy Szpital wniosła tylko symboliczny kapitał bodajże 50 tys. zł i Starosta twierdzi, że nic nie może.To ja bezpłatnie podpowiem proste rozwiązanie- rozwiązać umowę na użytkowanie majątku Szpitala ze spółką ze Szczecina.Gdzieś ktoś „straszył”,że wówczas trzeba będzie zapłacić 0,5 mln zł odszkodowania. Gdyby nawet , to i tak się opłaca (po 4 miesiącach zwróci się , gdy nie trzeba będzie płacić za tzw „wspieranie zarządzania spółką”).I jeszcze komentarz do wypowiedzi Pana Piasnego… Czytaj więcej »

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny

W dniu 19.02.2013 r. o godzinie 15.30 w Starostwie Powiatowym w Olkuszu odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji ds Promocji i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Olkuszu. Tematem posiedzenia będą sprawy niezrealizowane na Komisji w dniu 12.02.2013r.

Berni
Berni

Bezradny – no i co te dziesiątki kolejnych posiedzeń przez panów pierdzistołków dadzą? – jak do tej pory wielkie g..no. Jest to tylko wielkie marnotrawienie pieniędzy podatników i nic więcej. Co tam wymyslicie? Potem sie rozejdziecie i jak zwykle powiecie „nic sie nie dało zrobic” ” to wina poprzedniego zarządu” itd itd. Jak nic nie możecie zrobić to się podajcie do dymisji, nie marnujcie publicznych pieniędzy, nie blokujcie miejsca ludziom, którzy będą umieli coś zrobić. Trzeba działać a nie pierdzieć w stołek. Proszę nie wypisywać postów w internecie tylko działać.

Anonim
Anonim

Brak słów! To co się wyrabia w Olkuszu to przechodzi ludzkie pojęcie. Najpierw szkoły chcieli zamykać, teraz planują zwalniać pracowników szpitala. Zgadzam się, że Starosta już dawno powinien odejść!!!

ps
ps

konarski klichowa ściązko gądkowa i cała reszta może to czytacie pytam was co byście powiedzieli tym kobietom nawet nie macie cywilnej odwagi przyjść i wyjaśnić im dlaczego narobiliście takiego GNOJU i co wami kierowało. śpicie spokojnie.

opamientanie?
opamientanie?

Litości ,czyście ludzie znowu poszaleli,gdzie,dokąd,jaki Szczecin jaki wyjazd , po co? i kto!! Szpital jest w Olkuszu,chorzy też stąd i to tu zarządca ma przyjechać. Znowu chcecie się czołgać do Szczecina ? Jeszcze wysyłacie STAROSTĘ, który sam mówi, że miał tajną misję zwiedzić szpitale przed podpisaniem umowy i co z tego wyszło!! Jestem pewny ,że tam gdzie był ,to na tydzień wcześniej zwieźli swoich zaufanych pracowników +sprzęt z innych szpitali.Nie dość, że poukładali się po cichu ,to jeszcze przed nami wszystkimi to ukryli.Chcecie żeby nasza władzunia znowu pojadła cukierków maczanych chyba w jakimś środku otumaniającym i znowu coś podpisała, jeszcze… Czytaj więcej »

kopernik
kopernik

[quote name=”Jan Orkisz radny”]W dniu 19.02.2013 r. o godzinie 15.30 w Starostwie Powiatowym w Olkuszu odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji ds Promocji i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Olkuszu. Tematem posiedzenia będą sprawy niezrealizowane na Komisji w dniu 12.02.2013r.[/quote]
I co będzie Pan tam robił ,znowu bez radny ,a na terenie niby szpitala dla pogłębiania rozpadu tego co pozostało po Szpitalu rękawy masz Pan zakasane i działasz.(Szkoła komunistyczna i praktyka propagandowa tam zdobyta przydaje się do robienia wody z mózgu? ,)

anin
anin

a cóż to za hasło „umowa podpisana przez poprzedni zarząd”? czy w nim nie było „dzisiejszych” reprezentantów zarządu?
czy przedstawiciele władz powiatowych startując w wyborach samorządowych nie wiedzieli, że będą kontynuować zadania poprzedników?
czy Panowie z zarządu wiecie, że nie pieniądz, ale ludzie stanowią największą wartość

ja
ja

Ja już tego nie mogę słuchać .Kwaśniewski nic nie może bo ma tylko 30% udziałów. A dzięki komu tak jest przecież dwie ręki podnosił za prywatyzacją .To jego kolesie będący u władzy podpisali takie śmieszne umowy. Trzeba wypić piwo które się nawarzyło .A jak się nawet tego nie umie to najlepiej odejść nim go na taczkach wywiozą .Bo cierpliwość ludzka już się wyczerpała.

kopernik
kopernik

dyżurny idź spać bo cyferki pozestawiają tobie się ,a lekarzy brak i możliwości leczenia.

Jan Orkisz Radny UP
Jan Orkisz Radny UP
ja
ja

I co będzie Pan tam robił ,znowu bez radny ,a na terenie niby szpitala dla pogłębiania rozpadu tego co pozostało po Szpitalu rękawy masz Pan zakasane i działasz.(Szkoła komunistyczna i praktyka propagandowa tam zdobyta przydaje się do robienia wody z mózgu? Oceniać kogoś jak samemu się nic nie robi -prosto,Zadaniem związku zawodowego jest pomoc ,ale co można zrobić jak mamy taki Zarząd Powiatu. Pracownicy szpitala nie prywatyzowali oprócz ( Niewiary i Barańskiego) to oni byli w komisji która wybierała podmiot który sprywatyzuje szpital . Niech mają teraz odwagę Radni poprzedniej i obecnej kadencji podjąć właściwą decyzję. Szczecin na północ tam… Czytaj więcej »

irka
irka

Kwaśniewski i I.Mróz myśleli ,że zrobią kolejny razem szwindel ludzkim kosztem , ale napotkali na opór załogi i wszystkich związków . Ja myślę , że idzie wiosna i już niebawem MRÓZ nie będzie dla nas groźny . Mam taką nadzieję ,że odejdzie wraz z zimą

Młody
Młody

„Potrzebują wsparcia tych, na które kiedyś oddały głos w wyborach”

Głosując na PO za prywatyzacją się opowiadały a które na PiS głosowały te rządzącym popodpadały – teraz więc pozostaną im darmowe pierogi raz do roku na rynku przez posła PiS zorganizowane a przez bogatych PO sympatyków sponsorowane …

witek
witek

w radzie zasiadaja przedstawiciele PiS, PO, SLD, Wspólnoty. Kazda z tych osob mogla oddac glos na rozna z partii i mają prawo wymagac wsparcia WSZYSTKICH RADNYCH. Dlatego wszyscy powinni sie nad tym problemem pochylic.
solidaryzuje sie z tymi kobietami i chcialbym wyrazic swoje wsparcie! Proponuje w akcie spolecznego protestu wpisywac tutaj swoje poparcie. Moze dotrze to tam, gdzie powinno.
Więc zaczynam: JESTEM ZDECYDOWNIE PRZECIWNY ZWOLNIENIU 75 kobiet – żon i matek – Z OLKUSKIEGO SZPITALA i żądam od WŁADZY ZDECYDOWANYCH KROKÓW!

samantha
samantha

zlikwidowac to(moderacja) starostwo jak takie glupoty robia albo sprywatyzowac

pavv
pavv

„Nie możemy” „Umowa nas ogranicza” itp.itd. pitolenie! Jak się chce to się da! Tow.Putin też miał problem z jedną z zagranicznych firm, bo chciała zwolnic ludzi. Wystarczyło wezwać na dywanik prezesa, szepnąć mu słówko i firma już zaprzestała zwolnień.
W ostateczności drogie panie zastosujcie metodę siłową – macie przewagę, a jedyne co możecie stracić to praca. Już palanty sprzedali OFNE za 0 zł. Nie dajcie się!

Rebeliant III
Rebeliant III

Czas zrobić w Polsce drugi Budapeszt !!!
Nie pozwólmy by zwolniono tyle kobiet, matek, żon!

Gawrosz.
Gawrosz.

Siłą się chamstwu należy przeciwstawić,tylko kryterium uliczne lub chociaż chodnikowe. Bój to jest nasz ….kolejny!!

mazurek
mazurek

Giżycko kolejna zdobycz GNS,te same plany,te same obietnice , pakiet socjalny jak w Olkuszu.Pozornie umowa wygląda lepiej- czy rzeczywiście ?pan Bestwina prezesem ,czekać tylko kiedy pani Mróz zakończy działania u nas i pojawi się w Giżycku.Już czas na zmianę nazwy spółki z GNS na SCO(szczeciński cyrk objazdowy)

mazurek
mazurek

[quote name=”irka”]Kwaśniewski i I.Mróz myśleli ,że zrobią kolejny razem szwindel ludzkim kosztem , ale napotkali na opór załogi i wszystkich związków . Ja myślę , że idzie wiosna i już niebawem MRÓZ nie będzie dla nas groźny . Mam taką nadzieję ,że odejdzie wraz z zimą[/quote]
……………szkoda że pojawi się przed zimą w Giżycku,tam dopiero będzie się ślizgać po jeziorach,Wiatr w Żagle niech już startuje

mazurek
mazurek

http://www.gizycko.tv—-jakie to ładne,jakie to nam znane,jaki dalszy ciąg będzie,a zacznie się na całego w 2015r

mazur..kiewicz
mazur..kiewicz

po wysłuchaniu całego sprawozdania filmowego(ten drugi filmik) ,,mazurek ,,strzelił gafę …..pani prezes MRÓZ już jest..Przepraszam,przepraszam,przepraszam,zima się jeszcze nie skończyła można wyślizgać powiat jeszcze lepiej już od teraz

MIKA
MIKA

TO CO DZIJE SIE W OLKUSKIM SZPITALU TO KPINA WLADZE,PACJECI NIE MAJA POJECIA CO WYPRAWIA PANI PREZES MROZ SALOWE Z DNIA NA DZIEN ZOSTALY POZBAWIONE MIEJSC PRACY JESZCZE NIE DOSTALY WYPOWIEDZEN A JUZ NA ICH MIEJSCE ZOSTALY PRZYJETE NOWE OSOBY W DN.14.02.2013 MIALY SZKOLENIE BHP ABY ROZPOCZAC PRACE15.02 A CO Z SALOWYMI KTORE NADAL SA ZATRUDNIONE W NZOZ W TELEWIZJI PANI PREZES MOWILA ZE ROBI TO ABY WIECEJ PIENIEDZY BYLO NA SPRZET I ABY LEPIEJ BYLO PACJENTOM GUZIK PRAWDA NABIJA KABZE W SZCZECINIE I SOBIE OGRANICZA ILOSC PERSONELU NA50 PACJETOW 2 PIELEGNIARKI A TERAZ ZERO SALOWYCH TA ZIMNA RYBA NIE… Czytaj więcej »

STOP
STOP

[quote name=”Berni”]Bezradny – no i co te dziesiątki kolejnych posiedzeń przez panów pierdzistołków dadzą? – jak do tej pory wielkie g..no. Jest to tylko wielkie marnotrawienie pieniędzy podatników i nic więcej. Co tam wymyslicie? Potem sie rozejdziecie i jak zwykle powiecie „nic sie nie dało zrobic” ” to wina poprzedniego zarządu” itd itd. Jak nic nie możecie zrobić to się podajcie do dymisji, nie marnujcie publicznych pieniędzy, nie blokujcie miejsca ludziom, którzy będą umieli coś zrobić. Trzeba działać a nie pierdzieć w stołek. Proszę nie wypisywać postów w internecie tylko działać.[/quote]POPRZEDNIK Z WIADOMĄ RESZTĄ SPRZEDAŁ A OBECNY – STAROSTA –… Czytaj więcej »

irka
irka

Pani Mróz tak zdezorganizowała pracę , że panie salowe nie wiedzą gdzie, kiedy i jaką pracę będą wykonywały.Wprowadza terror w szpitalu.Atmosfera jest tak zła , że jeszcze nigdy tak nie było . Desperacja wśród ludzi jest taka , że nie wiadomo jak długo jeszcze wytrzymają to już wszystkie grupy zawodowe.

JTS
JTS

Ciekawy reportaż filmowy i głupkowate tłumaczenie Jurka z Gorenic. Po co komu Zarząd powiatu pod takim kierownictwem?

ja
ja

Księgowość ze Szczecina liczyć nie potrafi a takie pieniądze się im płaci. Ludzie mają źle policzone za grudzień i styczeń dodatki, premię i pracę w godzinach nocnych i świątecznych. Pracownicy powinni na piśmie złożyć do Pni Mróz i żądać wyrównania z odsetkami. To jest łamanie prawa bo na jakiej podstawie jesteśmy pozbawiani pieniędzy tak ciężko zarobionych. Oj coś mi się wydaje ,że zaczną się pozwy do sądu . To jest łamanie Kodeksu Pracy. Pani Mróz chyba zapomniała ,że powinna przestrzegać prawa jako pracodawca.

POpisowiec
POpisowiec

[quote name=”JTS”]Ciekawy reportaż filmowy i głupkowate tłumaczenie Jurka z Gorenic. Po co komu Zarząd powiatu pod takim kierownictwem?[/quote]
Po to by nie rządził Piasny od wiatraków lub nawiedzony obrońca ludu J.O. z ormo.

iiii
iiii

Konarski mówił ,że nie potrzebny jest szpital żeby ludzi leczyć .Mieszkańcom, pacjentom , pracownikom nie potrzeby jest taki Zarząd Powiatu który nic nie może zrobić . Kwaśniewski mówi ,że to poprzedni zarząd podpisał umowy z GNS . ale sam był zaraz za Konarskim do prywatyzacji. Jet współwinny takiej sytuacji szkoda ,że nie ma odwagi przyznać się do tego .

też jurek
też jurek

[quote name=”iiii”]Kwaśniewski mówi ,że to poprzedni zarząd podpisał umowy z GNS . ale sam był zaraz za Konarskim do prywatyzacji. Jet współwinny takiej sytuacji szkoda ,że nie ma odwagi przyznać się do tego .[/quote] Sedno.

A filmik rewelacyjny. 😆 Kapitalnie pokazuje totalną impotencję obecnego starosty. Chcę, ale nie mogę… 😀
I to ma być lider tego powiatu?

odwiedzający
odwiedzający

Gdzie jest godność pacjenta ?Byłem zszokowany na korytarzu wśród licznych osób przemieszczających się po oddziale pod ścianą poustawiane łóżka a na nich chorzy pacjenci.Może to jest zadanie dla dyrektora szpitala a nie zwalnianie ludzi.Powinno się stworzyć choremu godne warunki do leczenia – cel nadrzędny potem wyprowadzanie kasy , bo chyba szpital to nie fabryka tylko lecznica . Pani dyrektor chyba zapomniała jakiej placówki jest zarządcą

gracjan
gracjan

Olkuski szpital po prywatyzacji w 2009r, stał się dosłownie DOJNĄ KROWĄ dla GNS ze Szczecina i nadal nią pozostaje ! Wymówienie istniejącej , niekorzystnej dla Powiatu umowy o wspólpracy powinno stać się celem najbliższych działań Rady Powiatu. Radni już chyba zdążyli się połapać w sytuacji i staną na wysokości zadania , jeśli drogi im jest los mieszkańców.

wisdom_tooth
wisdom_tooth

Zastanawiające jest, że osoby krytykujące Pana Starostę i Szanowna Rade Powiatu natychmiast dostają liczne minusy…
Ciekawe kto tak „pięknie” ocenia?
Zobaczymy ile ja dostanę…
Uważam, że naszą Radę Powiatu należałoby również puścić w outsourcing skoro niczego nie mogą zrobić i stopniowo doprowadzają i to od wielu lat do osłabienia powiatu olkuskiego. Przynajmniej starostę byśmy innego znaleźli, do tej pory nie do końca wierzyłem w to co ludzie mówili ale po ostatniej Komisji Zdrowia wiem już o co chodzi. Kogokolwiek tylko nie tego.

---..---...!!!
---..---...!!!

cicho wszędzie ,głucho wszędzie,co to będzie? Aaaaa ,nic nie będzie,zwiali wszędzie iiiiiii tyle.Wiele szumu,wiele wrzawy przyszły baby posprzątały.Janek gdzieś się zaszył ,może z lęku wlazł do szafy!! iiiiiiiiii tyle z rewolucji mamy

iiii
iiii

]Zastanawiające jest, że osoby krytykujące Pana Starostę i Szanowna Rade Powiatu natychmiast dostają liczne minusy…
Ciekawe kto tak „pięknie” ocenia?
Zobaczymy ile ja dostanę…
Uważam, że naszą Radę Powiatu należałoby również puścić w outsourcing skoro niczego nie mogą zrobić i stopniowo doprowadzają i to od wielu lat do osłabienia powiatu olkuskiego. Przynajmniej starostę byśmy innego znaleźli, do tej pory nie do końca wierzyłem w to co ludzie mówili ale po ostatniej Komisji Zdrowia wiem już o co chodzi. Kogokolwiek tylko nie tego.

W 100% popieram .Nasi radni chyba kogoś najęli do minusowania wpisów ,, uwłaczających ich godności”

irka
irka

No chyba nowa firma sprzątająca IMPEL w szpitalu się nie popisała , bo chyba po 4 godzinach pracy panie stwierdziły, że za 8 zł. to one takiej pracy wykonywać nie będą .W szpitalu było ogólne zamieszanie bo nasze pracownice za karę musiały sprzątać klatki schodowe po remoncie A panie z FIRMY miały dość basenów, krwi itp. wszystko czekało ( nie wiem na co lub na kogo )Tylko pogratulować pani dyrektor trafnej decyzji o zwolnieniu naszych pań salowych. Jak tak będzie to sanepid będzie miał co robić . Bród , smród i itp….Panie starosto niech pan wreszcie zacznie twardo stąpać po… Czytaj więcej »

ja
ja

Do Irki
Też podobne słuchy doszły do mnie.
Może ktoś doceni nasze panie salowe. Święte słowa CUDZE CHWALICIE SWEGO NI ZNACIE

ja
ja

cytuję GracjanOlkuski szpital po prywatyzacji w 2009r, stał się dosłownie DOJNĄ KROWĄ dla GNS ze Szczecina i nadal nią pozostaje ! Wymówienie istniejącej , niekorzystnej dla Powiatu umowy o współpracy powinno stać się celem najbliższych działań Rady Powiatu. Radni już chyba zdążyli się połapać w sytuacji i staną na wysokości zadania , jeśli drogi im jest los mieszkańców. tylko niech się pośpieszą bo w takim tempie wyprowadzania poszczególnych komórek na zewnątrz , nie będzie w Olkuszu nic poza murami szpitala i kilku pielęgniarek i lekarzy o ile będą mieli jeszcze siłę pracować w takich warunkach.Bo w szpitalu w którym są… Czytaj więcej »

OLKUSKI OBSERWATOR
OLKUSKI OBSERWATOR

W szpitalu jeszcze żadna z salowych nie została zwolniona. Zostają wysyłane na zaległe urlopy, lub przesunięte do innych prac porządkowych. Pani prezes gra na uczuciach . Chociaż sama jest w kropce. Pewne posunięcia związków zaw. i Rady Pracowników doprowadziły do chwilowego impasu. Panie starosto. Za coś podobnego p. Mróz będąc dyrektorem w Krapkowicach wyleciała na zbity p..k Tam zadarła z lekarzami interny. Chciała w odwecie zlikwidować oddział wewnętrzny. Jedak miejscowy starosta na to nie pozwolił. Tacy fachowcy przychodzą do Olkusza , po kolejne doświadczenia. Tym bardziej mając w perspektywie awans na dyrektora regionalnego za Konieczyńską, musi za wszelką sprawę się… Czytaj więcej »

wisdom_tooth
wisdom_tooth

Dokładnie tak jak pisze O.O.- ona zrobi wszystko, żeby się wykazać. Jest dość nowym nabytkiem GNS, nie poszła jej kariera indywidualna i dlatego będzie szła po trupach. Pan Michalak przy niej to rubaszny ojczulek.
Ciekawe czy moje podejrzenia się się sprawdzą i czy za tydzień będziemy mieć już nowe szefostwo?